מלון הים האדום באילת
צילום: עידן שם טוב

החשד לאונס קבוצתי באילת | גורם מעורה בחקירה: מספר דו ספרתי של צעירים חשודים במעורבות

המשטרה עצרה היום שני נערים בני 17 תושבי הדרום, מעצרו של אחד מהם הוארך ביממה • לאחר פניית כאן חדשות, לפתיחת חקירה סביב השיח ברשת, צעירה עוכבה בחשד לניסיון שידול חומר תועבה • אמש פורסם שהמתלוננת הסכימה לעימות עם העצורים • העימות בין החברה של הנערה לבין החשוד המרכזי חיזק את החשד נגדו
ורד פלמן ואסף פוזיילוב
22 באוגוסט 2020
10:03
עודכן ב 00:22

החשד לאונס באילת: גורם מעורה בחקירה אומר הערב (שבת) כי באירוע חשודים מספר דו ספרתי של צעירים בדרגות מעורבות שונות. המשטרה עצרה הבוקר נער בן 17 תושב הדרום בחשד למעורבות באירוע. במשטרה חושדים כי הנער השתתף באופן פעיל באונס, ומעצרו הוארך ביממה. עורך דינו מסר כי הוא מכחיש את המיוחס לו. שעות לאחר מכן הודיעה המשטרה על מעצר חשוד רביעי, גם הוא בן 17 מהדרום. המשטרה תבקש מחר להאריך את מעצרו.

מאות הפגינו הערב בשורה של מוקדים ברחבי הארץ נגד אלימות כלפי נשים בעקבות החשד לאונס קבוצתי באילת ורציחתה של נורה אל כעביה ביום חמישי. בארגון לא שותקות שאירגן את ההפגנות אמרו כי הגינוי של האונס הוא מובן מאליו ואנושי, אך עד שלא יעשה מעשה חד ואמיתי אנחנו לא נשתוק.

אתמול עוכבה צעירה בת 19 בחשד לניסיון שידול לפרסום חומר תועבה, בעקבות התכתבות שלה בקבוצת וואטסאפ שבה ניסו לקבל סרטונים של האירוע. הצעירה כתבה: "אל תתקמצנו, שתפו". היא שוחררה בתנאים, לאחר שמסרה בחקירתה כי עשתה זאת ללא מחשבה או כוונה מיוחדת וכי קיבלה הודעות נאצה לאחר הפרסום. המשטרה פתחה בחקירת השיח ברשת בעקבות הפצת סרטונים מהאירוע, זאת בשל פניית כאן חדשות.

אמש פורסם בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כי במשטרה נערכים למעצרים נוספים ומצפים מכל מי שהיה במסדרון המלון סמוך לחדרה של הנערה, ליצור עימם קשר. עוד פורסם כי המתלוננת הסכימה לעימות עם העצורים. העימות בין החברה של הנערה לבין החשוד המרכזי חיזק את החשד נגדו. גורם המעורה בחקירה: "לא מדובר ב-30 גברים, אלא במספר קטן יותר".

גורם במשטרה אמר: ״מי שלא יבוא, נגיע אליו״. החוקרים הצליחו לאתר במצלמות האבטחה את הרגעים שבהם, על פי החשד, בוצעו המעשים, כעת הם נערכים לזיהוי חשודים הנוספים הנראים סמוך לחדר. 

חברתה של הנאנסת סיפרה בזמן עימות במשטרה מול החשוד המרכזי: "יצאתי כדי לקנות לה אוכל ושתייה, וכשחזרתי לחדר ראיתי התגודדות של המון אנשים. דפקתי על הדלת ואף אחד לא ענה לי. צעקתי וצרחתי את השם שלה – ולא היה מענה. פתאום מישהו פתח לי כשהוא עירום. מצאתי אותה שרועה על המיטה, כמעט מחוסרת הכרה. הרגשתי שהיא לא מבינה מה הולך סביבה ורצתי להזעיק עזרה״. העימות בין החברה של הנערה לבין החשוד המרכזי חיזק את החשד נגדו. 

עוד הודיעה המשטרה כי תתגבר את האבטחה סביב ביתה של הנערה בשל השיח האלים. אחד החשודים במעורבות בפרשה הוא אסיר משוחרר, ועומדים נגדו שני כתבי אישום בגין אלימות. מעצרו של החשוד, איסי רפאלוב בן 27 מחדרה, הוארך אתמול עד ליום ראשון.