תיעוד האירוע
צילום: דניאל דביר

תיעוד נוסף של סנ"צ גואטה מכה מפגין נחשף

הקצין תועד מכה אדם באמצעות מכשיר הקשר שלו • שוטרת נחקרה במח"ש בחשד שסטרה לאישה בהפגנה בבלפור, ושוחררה בתום החקירה
סולימאן מסוודה ואמוץ שפירא
24 באוגוסט 2020
19:05
עודכן ב 22:16

אלימות בהפגנות נגד ראש הממשלה: תיעוד נוסף של סגן ניצב ניסו גואטה מכה בן אדם בפנים באמצעות מכשיר הקשר שלו, בזמן התהלוכה בירושלים במוצאי שבת האחרון, פורסם אתמול (ראשון) ברשתות החברתיות. בסוף הסרטון גאוטה נראה מכה גם את בר משה, שנעצרו על ידו לאחר שתקף אותו. 

בד בבד, המחלקה לחקירות שוטרים חקרה היום שוטרת בגין תקיפה שתועדה בהפגנה מול בית ראש הממשלה בירושלים במוצאי שבת. על פי החשד השוטרת סטרה לאישה שנכחה במקום. השוטרת שוחררה בתום החקירה.

בדיון שנערך בוועדת הפנים של הכנסת בנושא אירוע ההפגנות, התייחס מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב דורון ידיד, לאירועים במוצאי השבת ואמר: "המפגינים הגיעו טעונים כלפי המשטרה. הם הגיעו משולהבים לעימות". חברי כנסת שנוכחו בדיון מחו על דברי ניצב ידיד, שענה בתגובה: "יש לנו צילומים". ניצב ידיד המשיך: "למה כל המכובדים האלה שטוענים שאנחנו אלימים לא מכבדים את החוק (שצריך להפסיק את הרעש ב-21:30)? למה הם קוראים בשבת הקרובה לתהלוכה לא חוקית?"

במח"ש בודקים טענות של אחד העצורים מההפגנה, דניאל לוטם, לפיהן הוא הותקף בידי שוטרים בניידת אחרי שנעצר. לוטם היה אחד מאלו שהותקפו בידי סנ"צ גואטה. מפגין נוסף שהותקף על ידי הקצין זומן לחקירה מיידית - בלי שהוסבר לו במה הוא חשוד. אתמול אמר המפגין אביחי גרין לחדשות הערב: "בסביבה שלי לא הייתה אלימות, ומי שהתחיל את האלימות זה אותו קצין. משום מקום קיבלתי אגרוף, אצבע בעין, ועוד מכה כאילו זה לא הספיק".

ממשטרת ישראל נמסר: התנהלותו של הקצין במהלך המחאה שהתקיימה במוצאי השבת, מצויה בחקירת מח"ש, ועל כן אנו מנועים מלהתייחס אודות המקרים.