תלמידים עם מסכות בבית ספר השלום במבשרת ציון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ועדת החינוך אישרה את מתווה תשלומי ההורים לשנת הלימודים

הלילה הושגו הסכמות בין אנשי משרד החינוך ליושב ראש הוועדה, ח"כ רם שפע - ההורים ישלמו חצי מהסכום על טיולים, של"ח וסל תרבות • משרדי התחבורה והבריאות סיכמו: תתאפשר נסיעה בתחבורה הציבורית בתפוסה של עד 75% בשעות השיא
לירן כוג'הינוף
25 באוגוסט 2020
09:32

ועדת החינוך של הכנסת אישרה הבוקר (שלישי) את מתווה תשלומי ההורים לשנת הלימודים הבאה, שעליו הושגה הסכמה הלילה בין אנשי משרד החינוך ליושב ראש הוועדה, חבר הכנסת רם שפע. הוחלט כי ייגבו מההורים מחצית מהסכום על טיולים, של"ח וסל תרבות. במידה שאכן ייתקיימו אירועים אלה, ועדת החינוך תתכנס שוב לאשר גבייה נוספות.

גביית הסכום נועדה להבטיח לנותני השירות סכום ראשוני. לפי המתווה, לא ייגבה כסף בעבור מסיבות סיום. גם מספר שעות התל"ן (תוכנית לימודים נוספת) יפחתו, וכך גם התשלום בעבורה. סעיף השאלת ספרים נותר ללא שינוי.

עיקרי מתווה תשלומי ההורים שצפוי להיות מאושר בוועדה:

הגבייה תאושר בשני מועדים: בתחילת שנת הלימודים ובחודש דצמבר 2020.

התשלום שיגבה בתחילת שנת הלימודים יוכל לשמש גם עבור שירותים שיתקיימו לאורך השנה.

יתרות כספים שנגבו במחצית הראשונה ולא נעשה בהן שימוש יוכלו לעבור למחצית השנייה.

הפחתות תשלומי ההורים:

סל תרבות – הפחתה בגובה התשלום בשיעור של 10% לעומת שנה"ל תש"ף בכל שכבות הגיל.

מסיבות סיום – הסכום המירבי לגבייה יופחת בשיעור של 50% לעומת שנה"ל תש"ף.

בדד בבד, כחלק מההיערכות לפתיחת שנת הלימודים, שרי התחבורה והבריאות סיכמו שהתחבורה הציבורית תאפשר נסיעה של עד 75% תפוסת ישיבה באוטובוסים בשעות השיא. מדובר בעומס בין בשעות 6:00-9:30 בבוקר ו-14:00-17:00 אחר הצוהריים.

אתמול שלל שר החינוך יואב גלנט את הצעת המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור איתמר גרוטו, לשנות את מתווה החזרה ללימודים. בתדרוך לכתבים אמר גלנט: "אין שינוי במתכונת, כל מי שאומר אחרת - מדבר על דעת עצמו". פרופסור גרוטו הציע בדיון בכנסת כי צוות מומחים יבחן אם לאפשר לכל תלמידי בתי הספר היסודיים לחזור במתכונת מלאה ללימודים, זאת בעקבות ממצאים שלפיהם שיעור התחלואה עד גיל 12 נמוך מאוד.