גואטה

המחאה בירושלים: המשטרה דורשת להרחיק לשבועיים מפגין שהותקף על ידי סנ"צ גואטה

אביחי גרין התראיין לכאן חדשות ביום ראשון האחרון ולאחר מכן זומן לחקירה. היום הוא נחקר באזהרה בחשד לתקיפת שוטר והפרעה לשוטר • עורכי דינו: "מדובר בניסיון הפחדה בלתי נתפס"
רועי ינובסקי
25 באוגוסט 2020
20:01

המשטרה דרשה היום (שלישי) להרחיק ל־14 ימים מההפגנות בירושלים את אביחי גרין, אחד המפגינים שהותקף בידי סגן ניצב ניסו גואטה.  גרין התראיין לכאן חדשות ביום ראשון האחרון וסיפר על האלימות שהפעיל גואטה. למחרת חבריו של גואטה במרחב ציון זימנו אותו לחקירה באזהרה מבלי להגיד לו במה הוא חשוד.

היום הוא נחקר באזהרה בחשד לתקיפת שוטר והפרעה לשוטר, והמשטרה דורשת ממנו לחתום על הרחקה לשבועיים. בעצת סנגוריו, גבי לסקי ודניאל חקלאי, הוא יחתום על הרחקה ליום אחד – ומחר ידרוש מבית המשפט לדון בכך. סנ"צ גואטה עצמו, החשוד בתקיפת המפגינים, יחזור להפגנות במוצאי השבת הקרובה.

מערוכי דינו של גרין נמסר בתגובה: "אזרח נורמטיבי שמפגין נגד ראש הממשלה ולמען שלטון החוק, מוכה בידי קצין משטרה בכיר. זהו דבר חמור מאין כמוהו. מאחר שהוא מעז להתראיין על כך, הוא גם מזומן לחקירה בחשד מופרך לתקיפת שוטר. מדובר בניסיון הפחדה בלתי נתפס.

"הרצון להרחיקו ממתחם בלפור למשך 14 ימים הוא ביטוי לסתימת פיות ולפגיעה אנושה בחופש הביטוי ובחירות ההפגנה. במקביל לתלונה שהוגשה אתמול במח"ש בגין התקיפה, אנחנו נדרוש הן ממח"ש והן מבית המשפט להבהיר למשטרת ישראל שעליה להגן על זכויות אדם ולא להפר אותן. נדאג שתיק החקירה נגדו ייסגר ושהוא ישוב להפגין ככל שירצה כמו כל אזרח".