ליאונל מסי
צילום: אי-פי

רגע היסטורי, עצוב ומרתק: מה עובר על ליאו מסי?

במשך שנים היה נראה כי לפרעוש אין שום סיבה לעזוב את בארסה • אבל מהר מאוד המציאות השתנתה בגדול, וכל אוהדי הכדורגל בעולם - גם כאלה שקצת פחות חובבים את הענף - לא יכולים להפסיק לחשוב: איך זה יהיה לראות את מסי משחק בקבוצה אחרת?
יואב בורוביץ', פרשנות
26 באוגוסט 2020
09:07

עצוב יהיה לראות את ליאו מסי עוזב את ברצלונה. אייקון נדיר מסוגו ראוי שישלים קריירה בקבוצה אחת. מנגד, מרתק יהיה לראות את מסי עוזב את ברצלונה. מה הוא יעשה בקבוצה אחרת? האם הוא יצליח להיות כל כך דומיננטי ופלאי גם במקום אחר?

מדוללת זהות, מדוללת כדורגל ומדוללת תארים: ברצלונה הפכה לקורבן של הצלחתה | פרשנות

ועדיין, יש לקחת בחשבון שאולי בסוף, במעין סיבוב פרסה של הרגע האחרון, יחליט מסי בכל זאת להישאר בברצלונה. זאת לאחר דיווחים שנשיא המועדון השנוא עליו, ז'וזף מריה ברתומאו, החליט להתפטר – דיווחים שנכון לעכשיו מוכחשים על ידי ברתומאו.

לא מעט שאלות – ותשובות אין.

ואף על פי כן, אנחנו חווים אירוע היסטורי נדיר. הכדורגלן הטוב בעולם, ולפי רבים אף הטוב בכל הזמנים, מחליט לעזוב את המועדון היחיד שבו שיחק, מאז גיל 11. וזה לא רק לעזוב את ברצלונה הקבוצה. זה גם לעזוב את ברצלונה העיר, ביחד עם כל המשפחה הגדולה.

על פניו, למסי לא הייתה אף פעם סיבה לעזוב את ברצלונה. המועדון הזה אפשר לו לזהור. הכסף נערם כמעט ללא גבול, וכך גם התהילה.

לא רק אוהדי ברצלונה סגדו למסי, כמעט כל אוהדי הכדורגל בעולם, ואף רבים שאינם בדיוק חובבי המשחק העריצו אותו כשחקן ברצלונה. בין שני המותגים והרעיונות הללו – מסי וברצלונה – הייתה סימביוזה וסינרגיה מושלמות. אך מסתבר שהמציאות הזו השתנתה ובגדול.

הפרעוש כבר זמן רב אינו מרוצה בקבוצה. נשיא המועדון נתפס מעורב בשערוריית השמצות ממומנות ברשתות החברתיות נגד דמויות ושחקנים בכירים, כולל הכוכב הגדול. גם המנהל המקצועי המפוטר אריק אבידאל הסתכסך פומבית עם מסי.

מסי בפרמייר ליג זה חלום, וגם אחד המבחנים המרתקים בקריירה שלו – האם גם בליגה מהירה ואגרסיבית כמו האנגלית יוכל לבצע את הקסמים שלו?

הקבוצה כבר זמן רב לא מפגינה כדורגל שמיימי או מנצח. לפני שבועיים בלבד היא הובסה 8-2 על ידי באיירן מינכן, במה שאולי הייתה גדולת ההשפלות בקריירה של הכוכב הארגנטינאי. ובנוסף לכל – חברו הטוב ביותר בקבוצה, החלוץ שגם הפך לסמל בברצלונה, לואיס סוארס, קיבל הודעה משפילה מקברניטי המועדון והמאמן החדש שעליו לחפש קבוצה אחרת. רונאלד קומאן גם הספיק לומר למסי בפגישה אישית כי "הסתיימו הפריבילגיות".

כנראה שכל אלה היו יותר מדי מבחינת הפרעוש המופנם אך הכועס. ולכן בגיל 33, שיבה טובה עבור מרבית הכדורגלנים, הוא החליט לחפש לעצמו יעד אחר. כל קבוצה שתקלוט אותו תצטרך לשלם הרבה מאוד כסף לברצלונה, וכמובן במשכורתו של השחקן. אבל יש כמותו רק אחד. לקנות את מסי זה יותר מאשר לקנות פיקאסו.

מדברים על מנצ'סטר סיטי, הקבוצה העשירה שמאומנת על ידי מאמנו של מסי בעבר בבארסה, פפ גווארדיולה, כפייבוריטית לקלוט את היהלום.

  יתאחדו? מסי וגווארדיולה בימים מאושרים יותר בברצלונה (צילום: אי-פי)

מסי בפרמייר ליג זה חלום, וזה גם אחד המבחנים המרתקים ביותר בקריירה שלו – האם גם בליגה מהירה ואגרסיבית כמו הליגה האנגלית הוא יוכל לבצע את הקסמים שהוא מבצע בספרד? לא בטוח שנקבל תשובה על כך. כי עדיין לא בטוח לאן מסי יעזוב, אם בכלל.

בזמן המאוד קרוב המצב יתבהר. בינתיים, כל חובבי הכדורגל בעולם – וגם רבים שאינם כאלה – ידברו על דבר אחד: מה קורה עם ליאו מסי?