איתי קרויטורו

יו"ר מועצת התלמידים הארצית: "בבתי הספר אין מוגנות לתלמידים ובטח שלא לתלמידות"

איתי קרויטורו השתתף בדיון בוועדת החינוך, שהתקיים בעקבות פרשת האונס באילת, וביקר את מערכת החינוך: "יש המון הטרדות מיניות". יו"ר מועצת התלמידים הוסיף - "אין למורים כלים לתת לתלמידים ולתלמידות"
לירן כוג'הינוף
26 באוגוסט 2020
11:06

יו"ר מועצת התלמידים הארצית, איתי קרויטורו, מתח הבוקר (רביעי) ביקורת על משרד החינוך בכל הנוגע לטיפול באלימות מינית בבתי הספר. "בבתי הספר אין מוגנות לתלמידים ובטח שלא לתלמידות", אמר בדיון בוועדת החינוך בכנסת שעסקה באירועי אלימות מינית כלפי נערות.

"במערכת החינוך אין גיבוי. בשנה האחרונה פנו אליי חמש בנות בטענה שחוו פגיעה מינית בידי מורים - ובתי הספר גיבו את המורים או טענו שאין להם מה לעשות עם זה. אין למורים כלים לתת לתלמידים ולתלמידות ויש המון הטרדות מיניות", אמר קרויטורו.

הדיון התקיים בעקבות פרשת האונס באילת, במסגרתה נחשד כי נערה בת 16 נאנסה בידי קבוצת גברים, בהם נערים רבים. גורם המעורה בפרטי החקירה אמר אתמול כי אף לא אחד מהחשודים הושיט עזרה לנערה במהלך האירוע, ורק לאחר שחברתה הגיעה למקום והתערבה - היא הוצאה מהחדר על ידי אחד מהחשודים. 

מהחקירה עלה כי בניגוד למה שפורסם, בשלב זה יש בחקירה ראיות לכאורה לכך שמספר גדול של צעירים ביצעו עבירות מין. בסרטוני האבטחה מהמלון נראים צעירים רבים כשהם נכנסים שוב ושוב לחדר המלון בו הייתה הנערה, מעורפלת חושים.