מלון הים האדום

המשטרה: הגענו לכל החשודים באונס באילת

הצוות המיוחד הודיע כי החקירה לקראת סיום – כתבי אישום צפוים בשבוע הבא • גרסת הנערה נמצאה אמינה • מעצרם של שני החשודים הבגירים הוארך בשישה ימים • אחד מהם מכחיש את המעשים: לא היה ולא נברא • שר התיירות קרא לבצע אכיפה אם יתברר כי הייתה רשלנות בפרשת אונס הנערה
איציק זוארץ
27 באוגוסט 2020
09:50
עודכן ב 17:14

החשד לאונס בת ה-16 באילת: המשטרה הודיעה היום (חמישי) כי היא פיענחה את אונס הקטינה באילת והגיעה לכל החשודים המעורבים באירוע. בסך הכל אותרו 17 חשודים, מהם נעצרו 14 – ארבעה מתוכם בגירים. מעצרם של 10 מהם הוארך והיתר שוחררו בתנאים מגבילים. כמו כן, נמסר שהחקירה נמצאת לקראת סיום, וכתבי אישום ככל הנראה יוגשו בשבוע הבא. עדותה של הקורבן נמצאה מהימנה ונמצאו לה חיזוקים ראייתים.

מוקדם יותר הוארך בשישה ימים מעצרם של שני החשודים המרכזיים, תושבי חדרה בני 27. אחד מהם, איסי רפאלוב מכחיש את המעשים. בדיון הארכת מעצרו בבית המשפט היום הוא טען - לא היה ולא נברא. מנגד, מחקירת הפרשה עולה כי אחד מהם הודה שצילם את המעשה.

אתמול הוארך מעצרם של שני קטינים שחשודים במעורבות באונס הנערה. מעצרו של אחד מהם הוארך עד יום שישי ושל השני עד יום ראשון. שלשום קיבל בית המשפט המחוזי בבאר שבע את ערעור המשטרה והשאיר במעצר עד יום שישי את אחד הקטינים ששוחרר למעצר בית. מעצרו של חשוד נוסף, צעיר כבן 19, הוארך עד יום ראשון, גם זאת לאחר שהמשטרה ערערה על שחרורו והציגה סרטונים מהמלון. על פי גרסתו של הצעיר, הוא נכנס לחדר שאיננו שלו, ראה בחורה עירומה וגבר, וקרא למנהלת המלון.

שר התיירות אסף זמיר קרא הבוקר לשלול את רישיון העסק של מלון הים האדום באילת, שבו על פי החשד התרחש האונס הקבוצתי בנערה, אם יתברר כי לא פעל כשורה. "אם יגלו שנעשתה שם הפקרות ורשלנות שהובילה לדבר הזה - צריך לאכוף למען יראו וייראו", אמר זמיר בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם השר אסף זמיר

"כמו כל עסק יש לך אחריות על מה שקורה במרחב הזה", הוסיף השר. זמיר ציין כי למשרד התיירות אין סמכות לשלול את רישיון העסק, אלא רק למשטרה ולעירייה.

מהחקירה עלה כי בניגוד למה שפורסם, בשלב זה יש בחקירה ראיות לכאורה לכך שמספר גדול של צעירים ביצעו עבירות מין בנערה. בסרטוני האבטחה מהמלון נראים צעירים רבים כשהם נכנסים שוב ושוב לחדר המלון בו הייתה הנערה מעורפלת חושים.