שריפה בעוטף עזה, ארכיון
צילום: אמנון זיו

טרור בלוני התבערה: 26 שריפות פרצו בעוטף עזה

חמאס מאיים על ישראל: אם לא תעבירו סיוע רפואי לקורונה בעזה - פנינו להסלמה • הכסף הקטרי נכנס לרצועת עזה, אבל לחמאס דרישות חדשות מישראל על רקע התפשטות נגיף הקורונה לראשונה מחוץ למרכזי הבידוד • בין האזהרות - הגברת שיגור בלוני התבערה והנפץ לעבר ישראל
שמעון מיג'אן
27 באוגוסט 2020
12:13
עודכן ב 19:00

26 שריפות פרצו היום (חמישי) בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו מהרצועה. באיזור שער הנגב ובבארי פרצו כמה דליקות.

חמאס שלח אזהרה דרך המתווך הקטרי, מוחמד אל-עמאדי, כי יסיט את האש לעבר ישראל אם לא תבצע את דרישותיו החדשות בנוגע להעברת ציוד רפואי לרצועת עזה - כך דווח בעיתון אל-אחבאר. זאת, על רקע התפשטות של נגיף קורונה בעזה, כאשר חולים התגלו בעומק הרצועה ומחוץ למרכזי הבידוד שהקים חמאס, זו הפעם הראשונה מאז פרוץ המגפה.

על פי הדיווח, חמאס הודיע כי הימים הקרובים יהיו "חמים" - בהתאם ללחץ שיהיה ברצועה בשל התפשטות הנגיף. עוד איים ארגון הטרור כי הפרחת בלוני התבערה והנפץ לעבר ישראל תתגבר בימים הקרובים, זאת על מנת להגביר את הלחץ על ישראל. לפני ארבעה ימים הודיעו בעזה על חולים ראשונים בקורונה ובעקבות כך הטיל חמאס עוצר של 48 שעות בכל רחבי הרצועה. אמש עדכן משרד הבריאות העזתי כי שני חולים נוספים אובחנו בנגיף אשר לא שהו בבידוד ומקור הידבקותם לא ידוע. בסך הכל לפי שעה יש 25 מאומתים חדשים בעזה ושני בני אדם נפטרו. 

האיומים מגיעים על אף ההסכמה הקטרית לדרישת חמאס להגדיל את המענק וכן לממן פרויקטים אחרים שחמאס דרש, דוגמת הנחת קו מתח חדש בעזה. לפי דיווח בעיתון א-ריסאלה, השליח הקטרי וסגנו חאלד חרדאן שנכנסו שלשום לעזה, נפגשו אמש עם מנהיג חמאס, יחיא סינוואר, סגנו חליל אל-חיה ובכיר חמאס רוחי מושתהא.