החשד לפיגוע דקירה בפתח תקווה, הנרצח הוא שי אוחיון
צילום: דוברות המשטרה

אחות הנרצח בפיגוע בפ"ת: "אחי היה הדבר הטהור ביותר שפגש את הרע ביותר"

אימו השכולה של לוחם צה"ל עמית בן-יגאל הגיעה לנחם את משפחתו של הרב שי אוחיון: "באתי לחבק את האמא חיבוק גדול"
איתי שיקמן
27 באוגוסט 2020
14:39

אחותו של הרב שי אוחיון, שנרצח אתמול (רביעי) בפיגוע הדקירה בפתח תקווה, אמרה היום בשבעה כי "אחי שי היה הדבר הטהור ביותר, שפגש שלא באשמתו את הדבר הרע ביותר שיכול להיות - והתוצאה של זה היא טרגית. הפסדנו אדם משכמו ומעלה. הוא היה עילוי, אבל רק מי שהכיר אותו מקרוב ידע שהוא היה צנוע בצורה שאי אפשר היה לתאר".

האחות, חגית יודקביץ', ביקרה את הממשלה: "הממשלה שלנו צריכה להתעשת. לא יכול להיות שאדם, באמצע היום ובמרכז הארץ, יורד מהאוטובוס ונדקר למוות. הדברים האלה קורים וכולנו יודעים בדיוק למה - אין ענישה ואין אכיפה. הגיע הזמן שייקחו את העניין הזה ברצינות, כי אנחנו לא רוצים שעוד משפחה תעבור את מה שאנחנו עוברים".

בין המנחמים שהגיעו לבית משפחתו של אוחיון הייתה גם נאוה רביבו, אימו השכולה של לוחם צה"ל עמית בן-יגאל. "היום כשאנחנו מסתובבים במדינה החופשית שלנו, כשקורה דבר כזה – זה מזעזע. באתי לחבק את האמא חיבוק גדול", אמרה רביבו.

אילן רוסו, חבר של אוחיון, אמר: "הסכין שפילח את ליבו היה מספיק ארוך בשביל לדקור את כל חבריו הקרובים והקהילה שלו. כולנו כואבים ומדממים. קשה לנו לדבר עליו בלשון עבר. אנחנו רוצים לעמוד לצד המשפחה שפעלה במסירות נפש לאורך כל הזמן שהרב הקדיש ללמד אותנו תורה".

הרב אוחיון בן ה-39 הובא הלילה למנוחות בבית העלמין סגולה בפתח תקווה. הוא הניח אישה וארבעה ילדים. כ-200 איש באו ללוות אותו בדרכו האחרונה, אך בשל מגבלות הקורונה רק 40 מהם הורשו להשתתף בלוויה.

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי מחקירת שב"כ עולה חשד משמעותי כי המחבל שדקר למוות את אוחיון לא פעל לבד, אלא קיבל סיוע מאדם נוסף. כעת מתמקדת החקירה, בין היתר, בשאלה מי סייע לו בהגעה לצומת סגולה בפתח תקווה שם ביצע את הרצח.