המחאה בתל אביב, הערב
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מאות הפגינו בתל אביב במחאה נגד ראש הממשלה

כ-1,500 מפגינים ממחאת בלפור וארגוני העובדים העצמאיים צעדו מכיכר רבין לקריית הממשלה בעיר. כל הצירים שמובילים לרחוב קפלן וצומת עזריאלי נחסמו לתנועה. כ-300 בני אדם קיימו הפגנה במרכז הכרמל בחיפה • הליכוד: חסימות הצירים והפרת הסדר - תוצאה ישירה של אנרכיה בעידוד הפרקליטות
דניאל אלעזר ואיתי שיקמן
27 באוגוסט 2020
21:04
עודכן ב 23:15

רחוב אבן גבירול בתל אביב נחסם הערב (חמישי) לתנועה בשני הכיוונים, בעקבות צעדת המפגינים במחאה על מדיניות הממשלה. כ-1,500 מפגינים ממחאת בלפור וארגוני העובדים העצמאיים יצאו מכיכר רבין וצעדו לקריית הממשלה, סמוך לצומת עזריאלי. בתום המחאה נפתחו כל הצירים לתנועה, ולא נרשמו אירועי אלימות או עימותים בין המשטרה למפגינים לאורך הערב.

המשטרה כרזה למפגינים שהצעדה אינה מאושרת, אך בפועל אפשרה להם לצעוד. בהמשך בלמה המשטרה את הצעדה בצומת הרחובות קפלן והארבעה. מהמשטרה נמסר כי בעקבות הצעדה נחסמו לתנועה כל הצירים שמובילים לרחוב קפלן וצומת עזריאלי.

סיעת הליכוד פרסמה הודעה ובה מתחה ביקורת על התנהלות הפרקליטות בנושא קיום המחאה: "חסימות הצירים והפרת הסדר בהפגנת השמאל האנרכיסטי זאת תוצאה ישירה של אנרכיה בעידוד הפרקליטות. חסימת הצירים הפראית שמשבשת את הסדר הציבורי היא תוצאה ישירה של ההחלטה השערורייתית של הפרקליטות שלא לנקוט באמצעים כנגד מפרי חוק. כשמדובר בהפגנות השמאל האנרכיסטי נגד ראש הממשלה נתניהו - הכל מותר. איזו צביעות".

בד בבד, כ-300 בני אדם קיימו הפגנה בחיפה במחאה על השחיתות השלטונית ונגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. המפגינים מתכננים לצעוד לאורך שדרות מוריה בכרמל.