טראמפ
צילום: אי-פי

טראמפ: הבחירות יכריעו אם נשמור על החלום האמריקני

הנשיא האמריקני נאם עם קבלת המועמדות של המפלגה לבחירות לנשיאות • בדבריו מנה את הישגיו במזרח התיכון כולל היציאה מהסכם הגרעין והעברת השגרירות לירושלים • טראמפ תקף את ביידן: "לוקח את הצעדים שלו מהצבועים הליברלים"
נתן גוטמן
28 באוגוסט 2020
06:42

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נאם הלילה (שישי) ביומה האחרון של הוויעדה של המפלגה הרפובליקנית בה קיבל את המינוי להתמודדות לנשיאות. בדבריו מנה טראמפ צעדיו במזרח התיכון כחלק מהישגיו בתקופת כהונתו. לדבריו, "הבחירות יכריעו אם נוכל להציל את החלום האמריקני או מאפשרים לסדר יום סוציאליסטי להרוס את גורלנו".

הוא תקף את יריבו ג'ו ביידן כמה פעמים במהלך דבריו, בין השאר על התנגדותו של המועמד הדמוקרטי לנשיאות לחיסול קאסם סולימאני ואוסאמה בין לאדן, ותמיכתו בסגר לטיפול בקרונה "שהיה גורם נזק בלתי הפיך למדינה. זה אינו פתרון אלא כניעה לנגיף", לדברי טראמפ. 


מופע הזיקוקים שהחל עם סיום נאומו של טראמפ, צילום: רויטרס

״פרשנו מהסכם הגרעין החד-צדדי והנורא עם איראן״, אמר טראמפ והוסיף: ״בניגוד לנשיאים לפני, עמדתי בהתחייבותי להכיר בבירה האמיתית של ישראל ולהעביר את השגרירות לירושלים״. טראמפ ציין גם את ההכרה בריבונות ישראל ברמת הגולן ואת ההסכם בין ישראל לאיחוד האמירויות.

הוא התייחס להפגנות ההמוניות וההתיחסות של הדמוקרטים אליהן. לדבריו, "ביידן ותומכיו שתקו לחלוטין על ההתפרעויות והפושעים שזורעים הרס בערים הדמוקרטים שולטים. לנוכח האנרכיה והשלטון השמאלני במיניאפוליס, שיקגו וערים אחרות, הקמפיין של ג'ו ביידן לא גינה אותה - הם תרמו לכך. כל עוד אני נשיא, אגן על זכותו המוחלטת של כל אזרח אמריקני לחיות בביטחון, בכבוד ובשלום. אם המפלגה הדמוקרטית רוצה לעמוד עם אנרכיסטים, פורעים ובוזזים, זה תלוי בהם, אבל אני, כנשיאך, לא אהיה חלק מזה". 

"ג'ו ביידן חלש. הוא לוקח את הצעדים שלו מהצבועים הליברלים שהורסים את עריהם בזמן שהם בורחים הרחק מזירת ההריסות. אותם ליברלים רוצים לחסל את הבחירה בבית הספר, בזמן שהם רושמים את ילדיהם לבתי הספר הפרטיים הטובים ביותר בארץ. הם רוצים לפתוח את גבולותינו בזמן שהם חיים במתחמים ובקהילות מוקפות חומות. הם רוצים להגן על המשטרה, בעוד שיש להם שומרים חמושים לעצמם", הוסיף טראמפ. "בארבע השנים הבאות, נהפוך את אמריקה למעצמת העל של העולם. נסיים את ההסתמכות שלנו על סין אחת ולתמיד".