רוני לוי ובעלי הקבוצה, משה חוגג
צילום: פלאש 90

אחרי שרוני לוי פוטר מבית"ר, הודיע המנהל המקצועי בניון: אני עוזב

טלטלה בבית"ר ירושלים: אתמול הודחה הקבוצה מהליגה האירופית אחרי הפסד לקבוצה אלבנית והיום פוטר המאמן בשנה האחרונה רוני לוי. בעקבות פיטורי המאמן על ידי הבעלים משה חוגג, הודיע המנהל המקצועי יוסי בניון שגם הוא עוזב את הקבוצה
ליאן וילדאו
28 באוגוסט 2020
10:29
עודכן ב 11:29

טלטלה בבית"ר ירושלים: המועדון הודיע היום (שישי) כי מאמן הקבוצה בשנה האחרונה, רוני לוי, פוטר ויסיים את תפקידו. אחרי הפיטורים שיזם בעלי הקבוצה משה חוגג, הודיע המנהל המקצועי יוסי בניון כי הוא מתפטר מתפקידו. חוגג קיבל את התפטרותו. המאמן הוותיק יוסי מזרחי יכנס לתפקיד באופן זמני, עד למינוי קבע.

אתמול הפסידה בית"ר 2-0 לקבוצת טאוטה האלבנית במוקדמות הליגה האירופית, תוצאה שגרמה לאכזבה רבה בקרב הירושלמים שסיימו את דרכם העונה במפעלים האירופים. כמו כן, הודיעה הנהלת הקבוצה לשחקנים כי ייקנסו בעקבות המשחק אמש. מנכ"ל ארגון השחקנים, מושיקו מישאלוף, אמר לכאן חדשות: "אי אפשר לקנוס על יכולת".

לוי שימש כמאמן הצהובים שחורים עונה אחת, בה סיימה הקבוצה את העונה במקום השלישי בליגה. לוי, שהייתה זו הקדנציה השלישית שלו בירושלים, התמודד לכל אורך העונה עם ציפיות גבוהות למדי מצד האוהדים והבעלים משה חוגג. המיקום הגבוה יחסית של הקבוצה בעונה האחרונה זיכה את לוי באשראי לפתיחת עונה נוספת כמאמן בית"ר, אולם ההדחה מהליגה האירופית היוותה כנראה את העילה שחיפש משה חוגג על מנת לסיים את מערכת היחסים הרעועה עם מאמנו. 

מי שהביא את לוי לקדנציה השלישית בירושלים היה המנהל המקצועי בניון, שהתחיל את דרכו בתפקיד הניהולי בקבוצה לפני שנה. בניון שיחק בבית"ר ירושלים ושוכנע על ידי משה חוגג לפרוש ממשחק כדי לתפוס את עמדת המנהל המקצועי, וזאת למרות שהוא עצמו סבר כי ביכולתו לתרום לקבוצה כשחקן.