אילת נאבקת על התדמית

"בור הזבל של המדינה": אילת נאבקת על התדמית

פרשת האונס הקבוצתי באילת זעזעה את המדינה, אבל לא הפתיעה את תושבי העיר הדרומית. בשנים האחרונות, ובקיץ הזה במיוחד, היטשטשו הגבולות בעיר הנופש ומעשי האלימות התרבו. תושבי אילת יוצאים כעת למאבק על העיר ועל תדמיתה ומקווים לטלטלה בעקבות המקרה האחרון, שתסייע להם לשנות את המציאות
אמיר גרא
28 באוגוסט 2020
23:16

פרשת האונס הקבוצתי במלון באילת זעזעה את המדינה, אבל לא הפתיעה את תושבי העיר הדרומית. בשנים האחרונות, ובקיץ הזה במיוחד, היטשטשו הגבולות בעיר הנופש ומעשי האלימות התרבו. תושבי אילת יוצאים עכשיו למאבק על העיר שלהם ועל תדמיתה ומקווים שהטלטלה בעקבות המקרה האחרון תסייע להם לשנות את המציאות. 

"אילת הפכה להיות הבור של הזבל בקיץ הזה", אומרת תום דניאלי, תושבת העיר ויוצרת סדרת הרשת "האילתיות" שמבוססת על ראיונות קצרים עם נשים. בדרך כלל הסרטונים נושאים אופי הומוריסטי, אבל אחרי פרשת האונס במלון הים האדום היא מצלמת פרק חירום - קריאת מצוקה על תדמיתה של העיר. "לא ייתכן שהמקום הזה יהיה מקום מפלט למי שחושב שזה לגיטימי להשתכר, לנהוג באלימות, לאנוס, לעשות פה סדום ועמורה - ולחזור הביתה".

לירן אזולאי, תושבת העיר, הגיעה לאחד הראיונות עם תום וכבר בכניסה ולא הסתירה את חששה להסתובב ברחובות העיר. "היום אני ממש לא יורדת לטיילת או לקניון. אין מצב שאלך למקומות האלה עם הבנות שלי", סיפרה.