משה יעלון

"מתעב את המעשים של נתניהו": השאיפות של משה יעלון – שמחכה שהגלגל יסתובב

לפני 4 שנים הוא עוד ישב בלשכת שר הביטחון בקריה בתל אביב. בשבועות האחרונים יצא משה יעלון בפעם הראשונה בחייו להפגין ברחובות – נגד הממשלה והעומד בראשה. ציוץ שבו המליץ לשוטרים לקרוא ספר על ציות עיוור לפקודות, עורר סערה והוביל לתגובה חריגה של המשטרה.
ירון דקל
28 באוגוסט 2020
22:54

לפני ארבע שנים הוא עוד ישב בלשכת שר הביטחון בקריה בתל אביב. בשבועות האחרונים יצא משה יעלון, בפעם הראשונה בחייו, להפגין ברחובות – נגד הממשלה והעומד בראשה. ציוץ שבו המליץ לשוטרים לקרוא ספר על ציות עיוור לפקודות עורר השבוע סערה והוביל לתגובה חריגה של המשטרה. בשיחה עם ירון דקל בתוכנית "השבוע" בכאן 11, דיבר יעלון על שוטרים והפגנות, נתניהו וגנץ וגם על השאיפות הפוליטיות שלו בגיל 70.

"זה מזמן לא ימין ושמאל – זה ישר או מושחת. הנושא הפלסטיני הפך אותנו לימין ושמאל מדיני. היום ימין זה מי שתומך בנתניהו ושמאל זה מי שמבקר אותו", אמר השר לשעבר. בהתייחסות לציוץ שעורר סערה הוסיף: "הספר ממלאי הפקודות הוא ספר חובה למפקדים בצה"ל ואני מקווה שהיה חובה גם במשטרה. העניין של פקודה בלתי חוקית בעליל, שדגל שחור מתנוסס עליה, חייבת להיות נר לרגלי כל המפקדים וזאת ההערה שלי למפקדי מחוז ירושלים. לא אני עשיתי את ההשוואה לנאצים - את זה עשו מי שרצה לעשות מניפולציה. אני בשום פנים ואופן לא משווה את שוטרי משטרת ישראל לנאצים".

יעלון הבהיר כי הוא לא שונא ולא מתעב את גנץ ונתניהו, אלא "מתעב את המעשים של נתניהו". השר לשעבר, שלא מתבייש להודות כי הוא מוכן להוביל את המדינה, טוען כי נתניהו הפך לאיום קיומי למדינה בגלל ההתנהלות שלו. "היסטורית, מה שהביא לנו חורבן אלה העימותים הפנימיים. פוליטית אני מוכן לקחת כל סיכון, אבל לעשות את המעשה הנכון, אני אובססיבי למדינת ישראל", אמר יעלון.