תיעוד בובת החייל שצה"ל לכאורה הציב בגבול לבנון

תיעוד בלבנון: צה"ל מציב בובת חייל ישראלי על רובוט כדי להטעות את חיזבאללה

התיעוד מהימים האחרונים פורסם על ידי ערוץ אל-מיאדין, המזוהה עם ארגון הטרור. זאת ברקע הכוננות בצפון לקראת אפשרות של ניסיון נוסף של חיזבאללה לבצע פיגוע. צה"ל: פועלים באופן גלוי וסמוי
רועי קייס
29 באוגוסט 2020
13:08
עודכן ב 21:02

ערוץ אל-מיאדין הלבנוני, המזוהה עם חיזבאללה, פרסם היום (שבת) סרטון מהשבוע האחרון, אותו השיג מארגון הטרור, שמתעד בובת חייל על רובוט, שצה"ל הציב כביכול בגבול לבנון כדי להטעות את הארגון. זאת ברקע המשך הכוננות בצה"ל לניסיון נוסף של חיזבאללה להגיב על מות הפעיל שלו בתקיפה שיוחסה לישראל בסוריה. בדובר צה"ל הגיבו לדברים: "צה״ל פועל באופן גלוי ונסתר. כל הזמן. מה שהאויב רואה זה מה שאנחנו מחליטים שיראה. פעילות צה״ל לשמירה על בטחון המדינה והאזרחים נמשכת".

ביום חמישי האחרון התלוננה ישראל בפני מועצת הביטחון על התקפות הטרור של חיזבאללה, והזהירה כי הן עלולות לדרדר את האזור להסלמה. שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן העביר תלונה חריפה למועצה ודרש ממנה לנקוט מיד צעדים מול ממשלת לבנון וכוח יוניפי"ל, זאת לאחר הירי לעבר כוחות צה"ל בגבול הצפון בלילה של יום שלישי.

הלילה מועצת הביטחון של האו"ם הסכימה פה אחד להגדיל את סמכויות כוח האו"ם בלבנון, יוניפי"ל, ולהקטינו. ההחלטה באה בעקבות לחץ של הממשל האמריקני וקוראת לממשלת לבנון לאפשר גישה למקומות ואתרים שהאו"ם חוקר, כולל מנהרות שחוצות את הגבול עם ישראל. לפי ההצעה האמריקנית שהתקבלה, מספר הפקחים ואנשי הצוות בכוח שמירת השלום יירד ל-13 אלף במקום 15 אלף כפי שהיה עד כה.

שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן אמר בתגובה להחלטה: "זה תמרור אזהרה אחרון לממשלת לבנון. בחודשים הבאים נעקוב בקפדנות אחר תפקוד יוניפ״יל ונבחן אם יש הצדקה לקיומו. אם חיזבאללה ימשיך להפוך את דרום לבנון לבסיס טרור מתחת לאפו של יוניפי"ל - ממשלת לבנון תשא באחריות המלאה להסלמה ולתוצאות הקשות שייגרמו".