חסן נסראללה
צילום: אי-פי

נסראללה מאיים: אם הורגים אחד מאנשינו נהרוג חייל שלכם - זאת המשוואה

בנאום לרגל יום עשוראא' אמר מנהיג חיזבאללה: "אנו מחוייבים למשוואה ומטרתנו אינה נקמה אלא להעניש את הרוצח. מדובר בסוגייה של מקום וזמן"
גיא מעיין
30 באוגוסט 2020
12:46
עודכן ב 12:50

מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, משגר היום (ראשון) איום לכיוון ישראל על רקע מותו של פעיל חיזבאללה בתקיפה שיוחסה לישראל. בנאום לרגל יום עשוראא' אמר נסראללה: "אם הורגים אחד מאנשינו נהרוג חייל משלכם וזהו, זאת המשוואה". הוא הדגיש כי "אנו מחוייבים למשוואה ומטרתנו אינה נקמה אלא להעניש את הרוצח".

נסראללה הוסיף כי הסוגייה היא של מקום ושל זמן. "אנחנו לא ממהרים, חודש, חודשיים, שלושה חודשים, כמה זמן תוכלו להישאר בחורים שלכם? אף אחד לא לוחץ עלינו לגבי הזמן". לדבריו "ישראל נלחצה מהודעה שהוצאנו ונקטה שורה של צעדים - שמו בובות של חיילים ישראליים והעמידו פנים כאילו הם מפנים בסיסים". הוא הדגיש כי אמצעים אלו והתקיפות של צה"ל בעקבות תזוזות בגבול הם ביטוי לבהלה בישראל. 

עוד אמר נסראללה: "אנחנו בחיזבאללה מדגישים את מחויבותנו שלא להכיר בישראל גם אם כל העולם יכיר בה ואת עמידתנו לצד כל מי שמתנגד ליישות הזו. אנו מגנים כל היכרות בישראל וכל נורמליזציה איתה מכל גורם". בנאומו חזר על כך שיש לבצע חקירה פנימית בלבנון לבדיקת האסון בביירות.