מהומות בטיסה
צילום: נחמן קוסטנטינר

"ילדים חטפו מכות": נוסעים בדרך לאוקראינה טוענים שהוכו בקייב

חלק מהנוסעים סיפרו שהוכו בידי שוטרי משטרת הגבולות עם הגעתם לאוקראינה
שרון עידן
30 באוגוסט 2020
17:38

נוסעים ישראלים שעשו את דרכם לאוקראינה סיפרו היום (ראשון) כי הוכו בידי שוטרי משטרת הגבולות בקייב. אחד מהנוסעים תיעד את התפתחות האירועים בזמן שהיה על המטוס וסיפר: "התחילו כאן מכות רצח במטוס, ילדים חטפו כאן מכות מחיילים, שהרביצו להם עם הקט של הנשק". 

יותר מ-5,500 ישראלים מנסים להגיע לאוקראינה בטיסות המשך דרך יעדים באירופה, על אף ההגבלות שהוטלו על כניסת אזרחים זרים למדינה. בימים הקרובים צפויים אלפי ישראלים לנסות ולהגיע בטיסות המשך למדינה, כדי להשתתף בהילולת הרב נחמן מברסלב באומן בראש השנה. 

מוקדם יותר, חסידי ברסלב שהגיעו לקייב בטיסה מלונדון הועלו על המטוס חזרה לאנגליה. יו״ר ש"ס, השר אריה דרעי התייחס לנושא ואמר היום: "צריך להבין כי אנחנו בשעת מגיפה וכל בתי כנסת בכל העולם מתפללים בקבוצות קטנות, אין אירועים גדולים וגם הקיבוץ המפואר באומן השנה לא יוכל להתקיים במתכונתו ויצטרך להיות במתכונת מצומצמת.

שר הביטחון בני גנץ שוחח היום עם גמזו והתייחס לסוגיית נסיעת חסידי ברסלב לאומן. לדבריו, "משרד הביטחון ייערך לתת מענה לחוזרים באמצעות מלוניות ובאמצעים נוספים, בהתאם למתווה שיוסכם בין הפרויקטור לצוות השרים. זאת על מנת להקטין את פוטנציאל ההדבקה".

חבר הכנסת משה ארבל מש"ס התייחס לנסיעות לאומן ואמר כי "חיי אדם הם הערך הגבוה ביותר". ארבל הוסיף בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב: "עם כל הרצון לרגש התפילה והקהילתיות, חיי אדם חשובים יותר".