ישראל כ"ץ, ארכיון
צילום: כאן חדשות

שר האוצר כ"ץ: מרידור פנה לפעילות פוליטית נגד הממשלה

לדבריו מרידור יצר פרובוקציות בדיונים פנימיים, הדליף וניסה למנוע מהממשלה להגיש סיוע כספי לציבור. "הוא רוצה להפיל את ראש הממשלה ולפגוע בליכוד", אמר כ"ץ
הבוקר הזה
31 באוגוסט 2020
07:53

שר האוצר ישראל כ"ץ התייחס הבוקר (שני) להתפטרות ראש אגף התקציבים במשרדו שאול מרידור. בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב, אמר השר כ"ץ כי "לאחרונה על רקע אפשרות של בחירות מוקדמות מרידור פנה לפעילות פוליטית גלויה ובוטה נגד הממשלה".

לדבריו מרידור פגע בעבודת המשרד: יצר פרובוקציות בדיונים פנימיים, הדליף בלי הרף וניסה למנוע מהממשלה להגיש סיוע כספי לציבור - על המענק של 6.7 מיליארד שקל. "אני איבדתי בו אמון וטוב עשה שהגיש את התפטרותו במכתב מבוהל", אמר שר האוצר.

האזינו לריאיון עם שר האוצר ישראל כ"ץ בכאן רשת ב

"מהתגובות באופוזיציה, ברור לאן הוא שייך, הוא הולך בדרכו של אביו, שהיה שר אוצר והתפטר" הוסיף השר כ"ץ. לדבריו, גם שר האוצר לשעבר משה כחלון, רצה לפטר את מרידור מתפקידו. "כשנכנסתי לתפקיד אמרתי לו שכל עוד ימלא את המדיניות שאתווה, אתן לו גיבוי. אבל לאכזבתי, הוא רוצה להפיל את ראש הממשלה ולפגוע בליכוד", הוסיף.

בתוך כך, על הדרישה לקצץ בפנסיות ובשכר הבכירים בשירות המדינה אמר שר האוצר כי "הבכירים שמשתכרים מעל ל-20 אלף שקל בחודש, צריכים להשתתף בתרומה למאבק בקורונה". כ"ץ הוסיף כי הוא מצפה מיו"ר ההסתדרות להתייצב לצדו ולעמוד מול בעלי השכר הגבוה. "אביא זאת לממשלה, ואני מאמין שההחלטה תזכה לתמיכתה", אמר כ"ץ.