פרופסור ברבש, ארכיון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

פרופסור ברבש: במקום גמזו הייתי מתפטר 3 פעמים

מי שהיה מועמד לתפקיד הממונה לכאן רשת ב: פוליטיקה מקשה על ניהול המשבר
קלמן ליברמן
31 באוגוסט 2020
08:43

המאבק על ניהול משבר קורונה: מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, ומי שהיה מועמד לתפקיד הממונה על ניהול משבר קורונה, פרופסור גבי ברבש, אמר הבוקר כי אם היה מקבל עליו את התפקיד, "בטמפרמנט שלי הייתי מתפטר כבר שלוש פעמים מהתפקיד: פעם אחת על כניסת 17 אלף התלמידים מחו"ל, פעם שנייה על אומן ופעם שלישית על פתיחת שנת הלימודים בערים האדומות".

האזינו לריאיון עם פרופסור גבי ברבש בכאן רשת ב

ברבש התייחס בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב לפוליטיקה שמעורבת בניהול המשבר. בהקשר זה התייחס להתפטרות ראש אגף התקציבים באוצר שאול מרידור: "זה עוד ביטוי של ניהול משבר הקורונה. את הקורונה קשה מאוד לנצח - ועוד יותר קשה לנצח כשהפוליטיקה היא כמו אצלנו".

"נפלנו לסיטואציה מאוד בעייתית מבחינת הניהול של המשבר, עם פוליטיקה שמקשה עליו", המשיך ברבש. "המנהיגות קשובה מדי למה שהציבור רוצה ולא למה שהוא צריך, וכתוצאה מזה יש החלטות שמקשות על מי שרוצה לנהל את המשבר הזה".

ביחס לפתיחת מערכת החינוך אמר ברבש כי "אין מדינה נורמלית בעולם שהיייתה מעזה להפעיל את מערכת החינוך מול קצב הדבקה של 2,000 איש ביום. הפשרה הכי רחוקה שהייתי הולך אליה זה פתיחה בערים ירוקות".

ביחס לתקוות שנתלות בתוכנית הרמזור של גמזו להורדת התחלואה אמר ברבש: "שלא יהיו לאף אחד ציפיות - תוכנית הרמזור לא תפתור את רמת התחלואה הנוכחית".