-

שרים נגד פקידים: למה השירות הציבורי לא טוב?

למשרד החינוך היה את כל מה שצריך כדי לעמוד באתגר של פתיחת שנת הלימודים, אבל כנראה שעוד יהיו הפתעות כואבות בדרך. ככה זה כשהפוליטיקאים נלחמים באנשים שאמורים לגרום לזה לעבוד
שאול אמסטרדמסקי
01 בספטמבר 2020
05:04

שנת הלימודים תתחיל היום, ויש לכם ספק שזה לא הולך לעבור חלק? יהיו המון מהמורות. ילדים לא יבינו מה המערכת שלהם, מורות לא יצליחו ללמד כל היום בזום, הולך להיות פה בלגן – ולא במקרה. זאת משום שמשרד החינוך לא הצליח לתת מענה טוב לאתגר הגדול הזה. למשרד, תיאורטית, אמורים להיות כל הכלים וכל התקציבים בשביל להתמודד עם האתגר הענק הזה. גם העובדה שמשרד הבריאות לא מצליח לתת מענה מספיק טוב למגפה זה הכל מגיע מאותו המקום.

זה מגיע מזה שהשירות הציבורי שלנו לא מספיק טוב. והוא לא משהו מהרבה סיבות, אבל בין השאר בגלל שבמשך שנים כל הפוליטיקאים מכל המפלגות מנסים לדחוק את הפקידים לצד. ואז כשמגיע אירוע כל כך גדול כמו הקורונה, אנחנו מתפלאים שזה לא מתפקד. כשאנחנו אומרים "פקידים" בצורה מפחידה כזו, אנחנו יוצרים רושם כאילו יושבים שם זקני ציון ומנסים לתכנן איך הם ישתלטו על הפוליטיקה. אבל האמת היא שבסוף מדובר בהמון אנשים שאמורים לתת שירות לציבור.

השירות הציבורי זה לא עשרה פקידים שיש להם המון כוח ביד, השירות הציבורי זה המון אנשים שכל התכלית שלהם זה לתת שירות טוב לציבור. אז בפעם הבאה שמשהו לא מסתדר במערכת החינוך, או שההסעה של הילדים לא עובדת כמו שצריך, או שמשרד הבריאות לא מצליח לתת מענה למגפה, תזכרו מאיפה זה בא - זה בא, בין השאר, גם מהדברים האלה.