מחאת עובדי המעבדות
צילום מסך

בלי פתרון לעובדי מעבדות תוך יממה – יופסקו ניתוחים מתוכננים

פרסום ראשון: יו"ר ההסתדרות הרפואית באולטימטום למשרד האוצר. שביתת עובדי המעבדות נכנסת ליום השלישי. העובדים יפגינו היום מול בית ראש הממשלה
דקלה אהרן שפרן
01 בספטמבר 2020
12:18

שביתת עובדי המעבדות: יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, מזהיר כי אם לא יימצא פתרון למשבר  תוך יממה – יופסקו הניתוחים המתוכננים. חגי אמר כי שביתת עובדי המעבדות ואי ביצוע בדיקות מקשה על הטיפול בחולים עד כדי סכנת חיים, והוסיף כי הוא מקבל פניות רבות ממנהלי בתי חולים שבהן הם מתריעים מפני מצבים מסכני חיים שאליהם עלולים להיקלע חולים אם השביתה תימשך.

יו"ר ההסתדרות הרפואית קרא לשר האוצר ולשר הבריאות לנהל דיון מרתוני עם עובדי המעבדות כדי להגיע להבנות במהירות ואמר כי  במידה שלא יימצא פתרון תוך 24 שעות, ההסתדרות הרפואית תורה על ביטול ניתוחים מתוכננים וביצוע ניתוחים דחופים ומצילי חיים בלבד. שביתת עובדי המעבדות נכנסת היום ליומה השלישי וכי במסגרתה ניתנים שירותי חירום בלבד במעבדות המשרתות את בתי החולים, ולא ניתנים שירותי מעבדה במרפאות הקהילה.

העובדים המוחים יפגינו היום בשעה 17:00 מול בית ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים. אסתר אדמון, יו"ר הסתדרות המיקרוביולוגים הביוכימאים ועובדי המעבדות אמרה לקראת ההפגנה: "בשנים האחרונות, ממשלת ישראל ריסקה את המעבדות בבתי החולים ובקופות החולים, ייבשה אותן תקציבית. כשבאה הקורונה ונמצאו פתאום תקציבים, קרה דבר לא נתפס. חומר נהדר לסרטים בהוליווד, במקום להשקיע במעבדות הציבוריות, הוחלט בסתר להפריט את המערך המעבדתי, בלי לספר לציבור. עובדה. ההסכמים שנחתמים עם המעבדות הפרטיות הם הסוד השמור במדינה. אולי נצטרך את עזרת המוסד כדי לפתוח אותם".