שוטרים אוכפים סגר בבני ברק
צילום: גילי יערי, פלאש 90

משרד הבריאות ידרוש סגר באזורים האדומים

אם יוחלט לא להטיל סגר – במשרד הבריאות ידרשו להחיל עוצר בשעות הלילה • משרד הבריאות הגדיר את בני ברק כעיר אדומה. ראש העיר: "צריך עוד בדיקות"
קטי דור ונוב ראובני
01 בספטמבר 2020
19:28
עודכן ב 20:27

משרד הבריאות ידרוש מקבינט הקורונה שיתכנס בחמישי לאשר סגר מלא באזורים האדומים, כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. בכירים במשרד הבריאות אמרו לכאן חדשות כי שר הבריאות יולי אדלשטיין צפוי לתמוך בהחמרות באזורים אלה. במטה של ממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו ובמשרד הבריאות מגבשים מתווה הגבלות למקרה שלא תתקבל החלטה על סגר מלא בערים. בין האפשרויות: עוצר ליילי משעות הערב עד 05:00 וסגירה של עסקים ומסחר מלבד עסקים חיוניים. 

משרד הבריאות הגדיר היום את בני ברק כעיר אדומה, על פי מתווה הרמזור של ממונה הקורונה פרופסור רוני גמזו. ראש העיר, אברהם רובינשטיין, אמר לכאן חדשות: "אנחנו לא נהיה עיר אדומה". רובינשטיין דורש להגדיל את כמות הבדיקות ולאפשר גם לתושבים א-סימפטומטיים להיבדק. לדבריו, אם יגדל מספר הבדיקות - גם שיעור הנדבקים שיתגלו יהיה נמוך יותר והעיר לא תוגדר אדומה. "נרפא את העיר, אנחנו בשיפור. תנו לנו בדיקות".

מעיריית בני ברק נמסר: "העיר מנהלת מאבק יומיומי עיקש ונחוש בנגיף קורונה, שהביא לירידה של יותר מ-50% במספר החולים הפעילים בעיר בחודש האחרון. העירייה פועלת להגברת מספר הנבדקים בעיר, שעומד על מאות ביום, ובהתאם מיקום העיר הוא על הגבול בין כתום לאדום. העירייה תמשיך לפעול בכל האמצעים כדי להקטין את שיעור התחלואה כפי שעשתה עד היום. תימשך הוצאת החולים מהעיר למלוניות, לצד העמקת תוכנית 'אנשי חיל' שיזם משרד הביטחון לאכיפת בידוד מוחלט על משפחות חייבי בידוד, תוכנית שהוטמעה ופועלת בהצלחה רבה".

על אף החלטת משרד הבריאות, מחר הלימודים בבני ברק יתקיימו כרגיל. זאת משום שאמש, עת החליט קבינט הקורונה כי מערכת החינוך לא תפעל ביישובים אדומים, בני ברק לא הוגדרה כעיר אדומה.

לפי החלטת קבינט הקורונה אתמול, מערכת החינוך לא תפעל ביישובים אדומים לפחות עד ליום חמישי. על פי הצעת ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאושרה פה אחד על ידי השרים, ביום חמישי יתקיים דיון נוסף בנושא. 

בזמן דיון הקבינט אמר שר הבריאות אדלשטיין כי בקרב המומחים יש קונצנזוס על סגירת מערכת החינוך בערים אדומות. ממונה הקורונה גמזו הוסיף: "בעבר סגרנו בתי ספר רק על ילד אחד". מנגד, שר החינוך יואב גלנט אמר: "צריכה להיות הסתכלות לפי בית ספר - ההסתכלות לפי ערים היא שגויה". שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן הביע תמיכה בעמדת גלנט.