טונה ושלום חנוך

בחירות העורכים - כאן 88 | 1.9.2020

עדכון אחרון - 1.9.2020
מערכת כאן
02 בספטמבר 2020
09:00

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

קרן טננבאום – ענן (הגל השני)

מבין שלל הפרויקטים של שנת הקורונה בולט במיוחד "הגל השני" שיזם רועי ריק (הקולקטיב). מעין קייטנת העתק-הדבק למוזיקאים שיוצרים יחד בריחוק חברתי. כל שבוע יוצאים שני שירים שמובילים שני אומנים שונים בהשתתפות שלל מוזיקאים. את השיר "ענן" כתבה ומבצעת קרן טננבאום יחד עם מיקה שדה שמפיקה, שחר חזיזה בתופים, הג'אזיסט אדם בן עזרא על הבס ומאור אלוש על המיקס והמאסטרינג. בעידן המידע שבו כל החיים שלנו שמורים על ענן, טננבאום, באווירת מראה שחורה, תוהה איך מגבים את זכרונות הנפש. 

טונה ושלום חנוך – הטוב הרע ואחותך

זה שיתוף פעולה מפתיע אך גם מתבקש, יש יגידו שהוא מוציא משני הדורות את הטוב ביותר בטח ביחס לתקופה. לשלב את שלום חנוך בשיר היפ הופ זה לא כזה זר כשחושבים על זה, תזכרו רגע ב-"מחכים למשיח", הכי קרוב לראפ שהיה פה בארץ באותן שנים. עם הוצאת השיר השניים לא כתבו כלום, הקומוניקט מכיל משפט אחד לצד קרדיטים: "המזרח פרוע והמדבר לוהט מתמיד". אין צורך להכביר במילים, השיר מדבר בעד עצמו. 

Eels - Baby Let's Make It Real

אם יש קול שתמיד כיף ונעים לשמוע זה את קולו של מארק "אי" אברט, האיש שמאחורי Eels. ואפילו הוא מבין את זה! לשיר החדש שלו הוא צירף משפט אחד קצר וקולע: "מה דעתכם על שיר חדש שישכיח את הצרות שלכם למשך שלוש דקות וחמישים וחמש שניות? נגנו אותו שוב אם אתם רוצים להכפיל את הזמן הזה". מארק, המילים שלך הם כמו מוזיקה לאוזננו. וגם השיר כמובן. 

Conan Gray - Heather

בשבוע שעבר התראיין אלטון ג׳ון לתחנת רדיו בבריטניה והתמרמר על להיטי התקופה. לטענתו, כמעט כל השירים שצועדים היום במצעדים הגדולים הם לא שירים ״אמיתיים״, אלא רק חתיכות של שירים שהונדסו על ידי ארבעה-חמישה כותבים. למה רק כמעט, אתם שואלים? מתוך 50 השירים הכי מבוקשים בשירותי הסטרימינג זיהה אלטון אמן אחד חריג ומיוחד – קונאן גריי, בחור בן 21 שכותב את שיריו בעצמו. לשיר שלו שאלטון חיבב במיוחד קוראים Heather, וקל להבין מה הוא מצא בו: בשונה מרוב להיטי התקופה, מדובר בשיר מינימליסטי ועדין שלא זקוק להפקה מוזיקלית מפוצצת כדי לרגש. כנראה שבסוף הבסיס הוא שיר טוב, שמסוגל לפגוע בול גם בצעירים בני 20 בטיק-טוק וגם במאזינים מבוגרים יותר כמו אלטון בן ה-73. אנחנו תמיד בעד. 


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים