אוניברסיטת חיפה
צילום: ויקיפדיה - CC BY 3.0

דרישה מאוניברסיטת חיפה: סלקו מרצה שהתנהל נגדו הליך בשל תלונה על הטרדה מינית

מרצה בכיר באוניברסיטה אמור להמשיך ללמד בשנה הקרובה למרות ההליך. תא סטודנטים וארגונים תומכים איימו כי אם ימשיך ללמד - יפרסמו על כך ברשתות החברתיות
ורד פלמן
03 בספטמבר 2020
14:29

לאחר הדיווח כי מרצה בכיר באוניברסיטת חיפה ימשיך ללמד למרות הליך שהתנהל נגדו בשל תלונה על הטרדה מינית, בארגון "אישה לאישה" דורשים היום (חמישי) לסלק אותו מהמוסד האקדמי. הארגון פנה לנשיא האוניברסיטה, פרופסור רון רובין, וביקש "שהאוניברסיטה תצא בגלוי נגד תרבות האונס". 

תא סטודנטיות פמניסטיות וארגונים תומכים פנו לראש החוג שבו מלמד המרצה במכתב מחאה וציינו כי הן חוששות שהחוג יהפוך למקום מסוכן בעבור סטודנטיות חדשות. הן איימו כי אם ימשיך ללמד - יפרסמו על כך ברשתות החברתיות.

בעבר בעקבות מידע שהגיע לאוניברסיטה על התנהלות המנוגדת לחוק למניעת הטרדה מינית, רקטור האוניברסיטה רשם אזהרה לאיש הסגל. מאוניברסיטת חיפה נמסר בתגובה: "רואים בחומרה מקרים של הטרדות מיניות ופועלים בנחרצות ובתקיפות נגדן. האוניברסיטה עומדת לצד המתלוננות או המתלוננים ועושה הכל כדי למצות את הדין. גם במקרה הנדון - למרות שהמתלוננת והנאשם הגיעו להסכמה בנוגע לביטול כתב האשמה, האוניברסיטה היא זו שהתנתה את ביטולו של כתב האשמה בהטלת שורה של סנקציות כבדות על הנאשם".

במקרה אחר שפורסם בכאן רשת ב לפני כחודש וחצי, איש סגל בכיר באוניברסיטת חיפה ויתר על תפקיד ראש חוג, בעקבות תלונות על הטרדות מיניות של לפחות שתי סטודנטיות. מדוח על הטיפול בהטרדות מיניות שהגישה אוניברסיטת חיפה לוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת, עלה כי העמותה הפמיניסטית א-סיוואר פנתה לנציבה למניעת הטרדה מינית באוניברסיטה בשנה שעברה, והתלוננה כי המרצה הטריד שש סטודנטיות. לשיחה עם הנציבה הגיעו שתיים מהן, שסיפרו על ההטרדות.

תגיות:
חיפה