שריפה אבו מועמר

"רצתה לקרב בין תלמידים יהודים לערבים": הפרויקט של המורה שריפה אבו מועמר

המורה המסורה מרמלה, שנורתה למוות השבוע, לקחה חלק במיזם יוצא דופן שהפגיש תלמידים ערבים ויהודים במטרה לשמור על ציפורי הלילה הנדירות בארצנו. הזואולוג אבי עמיר, ששיתף פעולה עם שריפה, סיפר על המפגש יוצא הדופן
מרחאבית
03 בספטמבר 2020
15:39

מותה של שריפה אבו מועמר ממשיך לעורר הדים בחברה הערבית בפרט ובישראל בכלל. חקירת מותה של המורה שנפגעה מכדור בביתה ערב תחילת שנת הלימודים, עדיין נמשכת. הקביעה לפיה נפגעה מכדור תועה עדיין אינה סופית וכיוונים נוספים נבדקים על ידי המשטרה. יחד עם האבל והחקירה, אחרי מותה נחשפים עוד ועוד רבדים מעבודתה המסורה של אבו מועמר.

האזינו לריאיון

תלמידיה של שריפה השתתפו בשנים האחרונות ב"פרויקט התנשמות", מיזם לאומי שנועד להפחית שימוש בחומרי הדברה באמצעות שימוש בדורס הלילה התנשמת. הזואולוג אבי עמיר, ממובילי המיזם, צריף אליו תלמידים ובני נוער להתנדבות, וגילה כי המיזם מהווה הזדמנות יוצאת דופן להפגשת נוער יהודי וערבי. 

"גם היהודים וגם הערבים אמרו שזה לא מה שהם חשבו. הם היו מופתעים מהדמיון ביניהם. יש דמיון הרבה יותר גדול ביניהם מאשר השוני, והם רצו להיפגש עוד ושריפה הזמינה אותנו לרמלה. היא אדם צנוע ואכפתי מאוד. כל הזמן דאגה לתלמידים. זה היה בנפשה", סיפר עמיר בריאיון לערן זינגר בתוכנית "מרחאבית" בכאן רשת ב.

עמיר ציין כי הוא ושריפה היו אמורים להיפגש שוב ואמר כי הוא נחוש להמשיך את הפעילות המשותפת. "גם המורים וגם התלמידים היו בשוק. זו אבדה גדולה", הוסיף. 

שריפה עם תלמידיה (צילום: אמיר עזר)

שלשום האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרם של שלושת החשודים במעורבות באירוע הירי ברמלה ביום שני, שבו נהרגה שריפה אבו מועמר.