נחיתת מטוס אל על באבו-דאבי, השבוע
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

בחריין תאפשר מעבר טיסות בין איחוד האמירויות וישראל בשטחה

רשות התעופה האזרחית של הממלכה הודיעה כי תאפשר בשטחה מעבר של טיסות מאיחוד האמירויות ואליה מכל המדינות. בחריין מצטרפת לסעודיה שפרסמה השבוע הצהרה דומה
עומרי חיים ומשה ברקוביץ'
03 בספטמבר 2020
23:50

רשות התעופה האזרחית של בחריין הודיעה הלילה (חמישי) כי תאפשר בשטחה מעבר של טיסות מאיחוד האמירויות ואליה מכל המדינות. פירוש הדבר הוא שטיסות ישראליות אל איחוד האמירויות וממנה יוכלו לעבור בשמי הממלכה.

ביום רביעי פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי לפי בכיר ישראלי בחריין צפויה להכריז בקרוב מאוד על נרמול יחסיה עם ישראל. על פי ההערכה - הממלכה תכריז על כך לאחר חתימת ההסכם עם איחוד האמירויות. עוד פורסם כי ארצות הברית מעוניינת לקיים את טקס החתימה לפני ראש השנה. כמו כן, ישראל מעוניינת בשיתופי פעולה נוספים במפרץ בעיקר בתחומי ביטחון ומסחר.

בתוך כך, הערוץ הלבנוני אל מיאדין דיווח השבוע כי בחריין דחתה את בקשתה של הרשות הפלסטינית לכנס ישיבה דחופה של הליגה הערבית כדי להכריז על התנגדות לנרמול היחסים של איחוד האמירויות עם ישראל. עוד דיווח הערוץ כי מקצת ממדינות ערב מנסות להשפיע על ההנהגה הפלסטינית ולהכריח אותה לקבל בכוח את תוכנית השלום של הנשיא טראמפ.

בחריין מצטרפת לסעודיה שהודיעה השבוע אף היא כי תאפשר לכל המדינות לטוס לאיחוד האמירויות מעל שטחה. סוכנות הידיעות הרשמית בממלכה דיווחה כי גורם ברשות הסעודית לתעופה אזרחית הצהיר שהמהלך התקבל בעקבות בקשה של איחוד האמירויות, כדי "לאפשר מעבר מעל המרחב האווירי של הממלכה לטיסות המגיעות לאיחוד, ועוזבות ממנו". שמה של ישראל לא אוזכר בהודעה.