-
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מיום שני: 500 חיילים יסייעו למשטרה בפעולות אכיפה

החיילים יעזרו באכיפת הסגר ובפעולות נוספות, אך לא יהיו רשאים להעניק דוחות בעצמם. מפקד פיקוד העורף: "אני לא חושב שיש חוסר שיתוף פעולה בקרב האוכלוסיה הערבית או החרדית" • יותר מ-2,000 אנשי מילואים גוייסו עד כה לפיקוד העורף, וצפוייה הגדלה של מספר המגוייסים בשבוע הבא
משה שטיינמץ וכרמלה מנשה
04 בספטמבר 2020
18:00

מפקד פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין, הודיע היום (שישי) ש-500 חיילי צה"ל יתגברו את המשטרה במשימות הקשורות לאכיפת מגבלות קורונה החל מיום שני בבוקר. החיילים יעזרו באכיפת הסגרים ובפעולות נוספות, אך לא יהיו רשאים להעניק דוחות בעצמם. יותר מ-2,000 אנשי מילואים גוייסו עד כה לצורך סיוע בהתמודדות עם משבר קורונה, וצפוייה הגדלה של מספר המגוייסים בשבוע הבא.

לדברי האלוף גורדין: "אנו מנסים לייצר כל מאמץ כדי להימנע מסגר כולל, הדבר דורש שיתוף פעולה רחב יותר מצד האזרחים". עוד סיפר מפקד פיקוד העורף כי השבוע החלה הכשרתם של מתשאלים ברשויות המקומיות, כך שיתווספו כ-1,000 בני אדם שיסייעו בחקירות האפידמיולוגיות. 

עוד אמר האלוף גורדין כי אחד מהגורמים "המטרידים" הם החתונות, שמייצרות פוטנציאל הדבקה גדול יותר. על התפשטות נגיף קורונה במגזר החרדי והערבי הוסיף: "אני לא חושב שיש חוסר שיתוף פעולה בקרב האוכלוסיה הערבית או החרדית, אלה אוכלוסיות שחיות בצפיפות גדולה ובתנאים קשים, לכן הן פגיעות יותר למגפה. נתקלתי בשיתוף פעולה מלא גם בטייבה, בקלנסואה, וברהט".

קבינט הקורונה החליט אתמול להטיל סגר על 30 אזורים אדומים, שייכנס לתוקפו מיום שני בהתאם להיערכות המשטרה. המגבלות שיוטלו על התושבים באזורים אלה – איסור על יציאה של יותר מ-500 מטר ממקום המגורים, סגירת עסקים וסגירת מערכת החינוך, למעט חינוך מיוחד. יותר מ-600 אלף ישראלים יהיו תחת סגר בערים האדומות. נתניהו ביקש בישיבה להכין תוכנית לסגר כולל "ריסון מהודק" שתהיה מוכנה לשעת הצורך.

המגבלות באזורים אדומים בסיכון גבוה

> הגבלות כניסה ויציאה מהעיר
> איסור יציאה של עד 500 מטרים מהבית
> סגירת מוסדות חינוך למעט החינוך המיוחד
> סגירת עסקים, למעט חיוניים
> הגבלת תחבורה ציבורית

המגבלות באזורים אדומים 

> הגבלת יציאה מהבית במהלך הלילה
> סגירת מערכת החינוך למעט החינוך המיוחד וגני הילדים
> סגירת עסקים ומסחר למעט חיוניים