מעצר חשודים בג'נין - 5.9.2020

פונו באלונקות: שני אחים פלסטינים נעצרו בג'נין

על פי הדיווחים בתקשורת הפלסטינית, השניים נפצעו ממטען שהכוח פוצץ כדי לפתוח את דלת הכניסה לבית • צה"ל: בוצע מעצר של פעילים חמושים, שכלל שימוש באמצעי חבלה לפריצת הבית, השניים נפצעו כתוצאה מכך ופונו לבית חולים. לאחר המעצר התפתחה הפרת סדר אלימה, שכללה ירי לעבר הלוחמים. הכוחות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות
גל ברגר
05 בספטמבר 2020
15:43

במחנה הפליטים ג'נין עצרו הבוקר (שבת) כוחות הבטחון הישראליים שני אחים פלסטינים, ופצעו אותם. בדיווחים בתקשורת הפלסטינים נאמר כי השניים נפגעו מרסיסים של מטען קטן שהכוח פוצץ כדי לפתוח את דלת הכניסה לבית, וכי הם פונו מהבית על גבי אלונקות. אביהם של השניים סיפר כי שניהם פונו באלונקות לאחר שאחד מהם נפגע מרסיסים בעת שישן על מזרן סמוך לדלת הכניסה של הבית, והשני עמד בסמוך ונפגע אף הוא. 

מצה"ל נמסר כי במהלך מבצע מעצרים לסיכול פעילות טרור בג'נין נעצרו פעילים צבאיים חמושים ונתפסו כלי נשק ותחמושת. בצהל מאשרים כי נעשה שימוש באמצעי חבלה לצורך כניסה לביתו של פעיל, וכי שני פלסטינים נפצעו ופונו לבית חולים. עוד נמסר כי לאחר המעצר, התפתחה במקום הפרת סדר אלימה בהשתתפות כמה מחבלים שירו והשליכו מטענים ורימונים אל הלוחמים. הכח הגיב באמצעים לפיזור הפגנות. אין נפגעים לכוחותינו.

בכיר חמאס בגדה עבד א-רחמן שדיד אמר בתגובה לאירוע: " הסלמת ההתנגדות והעימותים היא התגובה ההולמת לפעולת צה"ל". עוד הוסיף: "אנו מברכים את בני עמנו תושבי מחנה ג'נין על שחשו להתעמת עם כוחות הכיבוש". הדברים פורסמו באתר האינטרנט הרשמי של חמאס.