רומן זדורוב ותאיר ראדה

אולגה זדורוב: "רומן שבור ועייף, ראיתי שהשופט רוצה להגיע לחקר האמת"

השופט מלצר שוקל לקיים דיון נוסף שיימשך יום שלם • עוה"ד של זדורוב: "מחזיקים אותו בשבי" • השופט שוקל למנות את הד"ר חן קוגל כמומחה לנושא הדם בבקשת ערעור
אמוץ שפירא
06 בספטמבר 2020
10:59
עודכן ב 12:14

רצח תאיר ראדה: אשתו של רומן זדורוב, שהורשע ברצח תאיר ראדה, אומרת היום (ראשון) כי בעלה שבור ועייף. בתום הדיון בבקשתו למשפט חוזר אמרה אולגה זדורוב: "ראיתי שהשופט רוצה להגיע לחקר האמת, זה מעודד. עדיין אי אפשר לדעת כלום, אבל פעם ראשונה ב-14 השנים האחרונות שהרגשתי שלשופט חשוב התיק הזה. הייתי רוצה להגיע לחקר האמת". 

בראיון לתוכניתנו בחצי היום טען סנגורו של זדורוב, עו"ד ירום הלוי כנגד צוות הפרקליטות בתיק ואמר כי הוא מונע ממניעים אישיים. "הם יודעים שהוא חף מפשע. אחרי שהגשתי בקשה למשפט חוזר, יש ראיות מדעיות חד משמעותיות שזה לא רומן. הפרקליטות מסכימה הסכמות שמאפשרות לזכות אותו מחר בבוקר - הפרקליטים בתיק לא ישרים".

השופט חנן מלצר שוקל לקיים דיון נוסף בבקשה - שיימשך יום שלם. הדיון יתקיים כפי הנראה בעוד כחודש וחצי, כשחודש לאחר מכן תתקבל הכרעה בבקשה. מהדיון שהתקיים הבוקר עלה כי השופט מלצר שוקל גם למנות מומחה מטעם בית המשפט בסוגיה הקשורה בראיית הדם. בין השאר נשקל מינויו לתפקיד של מנהל המכון לרפואה משפטית, ד"ר חן קוגל. 

נציג המדינה אמר בדיון כי לדעת היועץ המשפטי לממשלה מצוי קוגל בניגוד עניינים. זאת, משום שהיה עד הגנה במשפט וגם בשל הסדר ניגוד העניינים שלו. עורך דינו של זדורוב, ירום הלוי התעמת עם אנשי הפרקליטות בדיון ואמר כי כל שעה שמרשו יושב בבית הסוהר עם הראיות שבידי הפרקליטות היא עוול. 

בסוף השבוע זימן המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, חנן מלצר, דיון הבהרות בתיק ובמהלכו לא צפויים להישמע טיעונים חדשים, והצדדים יתבקשו להשיב רק לשאלות מסוימות בתיק שיוצגו להם. ביוני האחרון הגיש זדורוב ראיה נוספת, וביקש להשתחרר ממאסר. בבקשה שהוגשה לבית המשפט העליון נכתב: "ראיה רפואית משפטית חדשה ה'נועלת' באופן הרמטי את ההוכחה בדבר חפותו".