פינוי ילד שהתמוטט בירושלים כששיחק כדורגל - 6.9.202
מד"א

בן 14 התמוטט ומת במהלך פעילות משחק כדורגל בירושלים

כוחות ההצלה ביצעו בו פעולות החייאה ופינו אותו לבית החולים הדסה הר הצופים, שם נקבע מותו
סולימאן מסוודה
06 בספטמבר 2020
10:30
עודכן ב 14:02

נער בן 14, בהאא' נטשה משכונת ואדי ג'וז שבמזרח ירושלים, התמוטט ואיבד דופק הבוקר (ראשון) במהלך משחק כדורגל ברחוב מח"ל בעיר. כוחות הצלה שהגיעו למקום ביצעו בו פעולות החייאה ופינו אותו לבית החולים הדסה הר הצופים, שם נקבע מותו לאחר שעתיים. דודו, מנג'ד נטשה, אמר לכאן חדשות כי הם מתנגדים לנתיחת גופתו וכי הם מתכוונים לקבור אותו היום. לדבריו, נטשה בסך הכל הלך לשחק כדורגל עם חבריו. סיבת המוות עדיין איננה ידועה.

"כשהגענו למגרש ראינו את הנער שכוב על הדשא כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה", סיפרו חובשי מד"א שהוזעקו למקום. "התחלנו מהר לבצע בדיקות רפואיות, סיפרו לנו שיש לו רקע רפואי. מיד התחלנו להעניק לו טיפול רפואי מתקדם שכלל ביצוע פעולות החייאה ומכשיר דפיברילטור, העלנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים במצב קריטי תוך המשך ביצוע פעולות החייאה".

"סיפרו לנו שיש לו רקע רפואי". בהאא' נטשה שהתמוטט ומת הבוקר (צילום: באדיבות המשפחה)

לטענת דודו של הנער, היה ניתן להצילו אם בבית החולים הצרפתי הסמוך היו נענים לקריאתיו. בשיחה עם כאן חדשות אמר הדוד, שהיה במגרש שבו שיחק ומחבריו סיפרו שהוא התמוטט. לדבריו, הוא ניגש לבית החולים הסמוך וזעק לעזרה. "דיברתי עם המאבטח של בית החולים הצרפתי וגם עם אנשי הצוות שם, אמרתי להם שיש בקרבתם ילד שלא מצליח לנשום וצריך להעניק לו עזרה ראשונה", אמר. "הם אמרו לי שאין מה לעשות וצריך להזעיק אמבולנס". הוא סיפר כי הזעיק אמבולנס אך זה היה מאוחר מדי.