תיעוד זירת הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע ב-2015
צילום: מצלמות האבטחה בתחנה המרכזית בב"ש

הפרקליטות ערערה על זיכוי הנאשמים באירוע הלינץ׳ בתחנה המרכזית בבאר שבע

באירוע נהרג אבטום זרהום, נתין זר מאריתריאה. הפרקליטות: מעשיהם של הנאשמים נעשו מתוך נקמה גרידא, ולא בשל תחושת סכנה
איציק זוארץ
06 בספטמבר 2020
13:05

פרקליטות המדינה ערערה היום (ראשון) לבית המשפט העליון על זיכויים של שני נאשמים באירוע הלינץ' בתחנה המרכזית בבאר שבע, שבמהלכו נהרג אבטום זרהום, נתין זר מאריתריאה. לפני כחודש וחצי זיכה בית המשפט המחוזי בבאר שבע מחמת ספק סביר את יעקב שמבה וקצין שב"ס רונן כהן שהואשמו בחבלה מחמירה בכוונה.

המקרה התרחש לפני כחמש שנים במהלך פיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע, שבו רצח המחבל מוהנד אל עוקבי, מפזורת חורה, את החייל עומרי לוי. בעקבות הירי בתחנה החלו עוברי אורח לברוח. ביניהם היה גם אבטום זרהום. קצין הביטחון של התחנה זיהה אותו כמחבל וירה בו ביחד עם עוברי אורח נוספים עד שנפל על הרצפה. כשלוש דקות לאחר מכן, הגיעו למקום שמבה וכהן, בעטו בו והשליכו עליו ספסל.

הפרקליטות טוענת בהודעת הערעור שהוגשה היום כי מעשיהם של הנאשמים נעשו מתוך נקמה גרידא, ולא בשל תחושת סכנה וכי מסקנתו של בית המשפט המחוזי ביחס לכך - שגויה. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט העליון ארכה של 15 יום להגשת נימוקי הערעור.

בית המשפט כבר הרשיע שני נאשמים אחרים שהיו מעורבים בלינץ' - אביתר דמרי, שעליו נגזרו ארבעה חודשי מאסר, ודוד אמויאל, שעליו נגזרו שלושה חודשי עבודות שירות. השניים הורשעו במסגרת הסדר טיעון בעבירה של התעללות בחסר ישע.