שוק מחנה יהודה
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

שוק מסורתי או קולינרי? הקרב על שוק מחנה יהודה

הבחירות לתפקיד יו"ר ועד סוחרי השוק יקבע את אופיו של השוק ב-5 השנים הבאות • נציג הסוחרים: "בעיני העם השוק זה כמו הכותל לדתיים - עכשיו רוצים להפוך את השוק למנהטן"
קלמן ליברמן
07 בספטמבר 2020
11:12

הקרב על שוק מחנה יהודה: מחר (שלישי) יתקיימו בחירות לתפקיד יו"ר ועד סוחרי השוק ועל התפקיד מתמודדים שניים - יהודה אוחיון, סוחר ותיק ובעל מעדניה בשוק, ומולו - טלי פרידמן, בעלת סטודיו לבישול, שמייצגת את השוק המתחדש והקולינריה העשירה בו. 


האזינו לראיונות בכאן רשת ב


 "בעיני העם השוק  זה כמו הכותל לדתיים - עכשיו רוצים להפוך את השוק למנהטן", אומר הבוקר יהודה אוחיון, נציג הסוחרים בריאיון לתוכניתנו קלמן ליברמן בכאן רשת ב, "זה שוק שנולד לפני קום המדינה ובשנים האחרונות הוא קיבל תפנית דרמטית - אם הוועד לא ינוהל על ידי גורמי העירייה, כמו שהוא מנוהל היום - יהיו לנו הרבה סמכויות לשנות. נותנים מקום לכיסאות ושולחנות, ולא נותנים מקום לפריקה וטעינה. רק בעסקים הפרטיים שלי נגרם לי נזק של עשרות אלפי שקלים בגלל נזילות מהגג, עכשיו טלי אומרת שתתקן. אתה מכיר את הפוליטיקאים. מבטיחים לפני בחירות".

מנגד עומדת טלי פרידמן, יו"ר ועד סוחרי שוק מחנה יהודה בשנה האחרונה, שמתמודדת על קדנציה בת חמש שנים נוספות. "אני סוחרת בשוק כבר 15 שנה, יש לי סטודיו לבישול שממוקם בלב השוק, אני באה מעולם הקולינריה", הוא אומרת ומבהירה שהיא בת השכונה: "אימא שלי גרה במורד רחוב אגריפס".

"בעשור האחרון התפתחה קולינריה משגשגת ואנחנו מדורגים במקום השלישי בעולם כשוק הטוב בעולם", היא אומרת ומציינת כי השוק המסורתי הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר של יו"ר הוועד וכי "אחד מתפקידי הוועד הוא יצירת איזונים בין חיי היום לחיי הלילה. זה כמעט לנהל עיר מאוד מאוד קטנה ומאתגרת במדינת ישראל, דרך התייחסות לכל הקהילות - חרדים, צעירים, בליינים ונוספים".