גנץ בפגישת קבינט
צילום: עמית שאבי

גנץ בביקורת על גמזו: לא חף מטעויות ויש לו אג'נדות

יו"ר כחול לבן הביע תמיכה בממונה בישיבת הסיעה אך הוסיף שאינו חף מטעויות • מיקי חיימוביץ' פנתה לגנץ: תראה איך החרדים מקפלים את נתניהו בנוגע לסגר • גנץ השיב: השתכנעתי שהעוצר הלילי עדיף, הם עובדים נכון
זאב קם
08 בספטמבר 2020
08:19

ויכוח פרץ אתמול (שני) בישיבת סיעת כחול לבן סביב שאלת ההתנהלות של ראש הממשלה בנימין נתניהו והממשלה בטיפול בקורונה, במקביל נמתחה ביקורת ראשונה של גנץ על ממונה הקורונה גמזו. לדברי כמה מהנוכחים בחדר, אמר גנץ בחלק הסגור של ישיבת הסיעה: אני הוא תומך באופן מלא בפרויקטור גמזו אבל גם הוא לא חף מטעויות. הוא עושה טעויות ויש לו גם אג'נדות.

חברת הכנסת מיקי חיימוביץ' פנתה בדיון לגנץ ואמרה לו: "תראה איך החרדים מקפלים את נתניהו ואיך התקבלו ההחלטות. ואנחנו לא השפענו ולא היינו חלק מהתהליך". גנץ השיב: "אני אגיד לך עכשיו משהו לא פופוליסטי. השתכנעתי שהעוצר הלילי נכון יותר מסגר כולל. הייתי בבני ברק וראיתי שהם עובדים נכון. הם עבדו קשה כדי להחזיר את אמון הציבור שלהם בהחלטות. גם גמזו השתכנע שזה נכון לשנות את ההחלטה. החרדים לא קיפלו אותו". 

גנץ אמר אתמול בפתח ישיבת הסיעה כי "למעלה מ- 400 אלף אזרחים ייכנסו למגבלות הסגר והמשמעויות לכך רבות. אלו לא החלטות פשוטות אבל לא צריך לחשוש לקבל החלטות. אני שומע פוליטיקאים שאומרים לא להישמע להחלטות מסוימות ואני מציע להם לסייע לציבור ולא לעצמם. הקורונה לא פה כדי להעביר מנדטים ולא ככלי לניגוח פוליטי. הקורונה לא מבדילה בין ערבי, חרדי, תל אביבי ותושב אילת. אני מציע לכולנו לעשות את הדבר הנכון למען אזרחי. זה הזמן להתעשת ולהניח את המחלוקות למען האזרחים".

תגיות:
כחול לבן