אמיר אוחנה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אוחנה לכאן רשת ב: טרם הוחלט אם להאריך את כהונת מ"מ המפכ"ל

השר לביטחון הפנים אישר את הפרסום בכאן חדשות, ואמר כי ייתכן שימונה ממלא מקום אחר והנושא נבדק משפטית • על הסגר הלילה הוסיף: אם ההחלטה על היישובים תתעכב – ייתכן שהביצוע יתעכב ביום
קלמן ליברמן
08 בספטמבר 2020
10:10

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה אמר היום (שלישי) כי טרם החליט אם להאריך את כהונתו של ממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן בסוף החודש אם לא ימשיך להתעכב המינוי הקבוע לתפקיד. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב הוא אישר את הפרסום בכאן חדשות וטען: "עוד לא בחנתי את זה משפטית אך יכול להיות שאפשר למנות ממלא מקום אחר מתוך המשטרה". 

האזינו לריאיון עם אמיר אוחנה

כמו כן, השר לביטחון הפנים התייחס לצעדים במאבק בהתפשטות הקורונה ואמר שהמומחים מסכימים שמבחינה אפידמיולוגית - סגר מוחלט הוא הדבר הנכון, אבל זה אינו השיקול היחיד. "המציאות דינמית, ההתנהגות של הנגיף ונתוני התחלואה משתנים מיום ליום", אמר. "החלטת הממשלה היא שהיום בערב יהיה סגר לילי. המשטרה ערוכה ותבצע כל מה שתטיל עליה הממשלה". לדבריו, "ההחלטה על סגר לילי התקבלה. משרד הבריאות מנהל קשר עם ראשי הרשויות כדי להחליט אילו יישובים יהיו בפנים ואילו לא. ככל שההחלטה הזו מתעכבת ייתכן שההחלטה הכללית תתעכב ביום".

בחודש שעבר פורסם בכאן חדשות כי במערכת אכיפת החוק מעריכים שמוטי כהן לא ימונה למפכ"ל קבוע – וכהונתו בתפקיד לא תוארך. בין הניצבים והניצבים בדימוס שרואיינו לתפקיד – יורם הלוי, דורון ידיד, דוד ביתן ושלומי מיכאל.  

בכירים במשטרה הזהירו בסוף החודש שעבר מ"כאוס ארגוני" אם לא ימונה מפכ"ל בתקופה הקרובה. לדבריהם, המשטרה תקועה בלי תוכניות לטווח ארוך ויש פגיעה קשה באמון הציבור, בשל העובדה שממלא המקום תלוי בדרג הפוליטי בהארכת מינויו. עוד אמרו הגורמים כי יש חשש שכל צעד של ממלא מקום המפכ"ל, או הניצבים המועמדים לתפקיד, עלול להיתפס בציבור כפוליטי או כניסיון לרצות את הדרג הפוליטי, בשעה שמינוי מפכ"ל קבוע עדיין על השולחן.