מחסום בידוק משטרתי הערב בשכונת רמות
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מתווה גמזו לתקופת החגים: 30% יעבדו בתעשייה, והמסחר יוגבל לכמה ימים בשבוע

שר הבריאות אדלשטיין וצמרת משרדו ייכנסו לבידוד • גורמים במשרד הבריאות ממליצים כי בחגי תשרי יצומצם מספר הסועדים בארוחות לחיק המשפחה, ויוגבל מספר המשתתפים במנייני תפילה. עוד הוצע לקיים תפילות במרחב פתוח וטקסי כפרות באופן מצומצם ביותר
כתבי כאן חדשות
08 בספטמבר 2020
20:21
עודכן ב 22:55

לאחר שהעוצר הלילי נכנס הערב (שלישי) לתוקף ב-40 אזורים אדומים. גורמים במשרד הבריאות ממליצים לקראת חגי תשרי לצמצם את מספר הסועדים בארוחות החג ולהסתפק בסעודה בחיק המשפחה בלבד. כמו כן הם ממליצים להגביל את מספר המשתתפים במנייני תפילה. עוד הציעו הבכירים לקיים תפילות במרחב פתוח וטקסי כפרות באופן מצומצם ביותר.

שר הבריאות יולי אדלשטיין, סגנו חבר הכנסת יואב קיש וצמרת המשרד ייכנסו לבידוד בעקבות מגע עם עובד מטה "מגן ישראל" שנמצא חולה בקורונה. מוקדם יותר הערב, ממונה הקורונה הפרופסור רוני גמזו נכנס לבידוד גם הוא.

במטה לביטחון לאומי צפויים להמליץ על סגר מלא בתקופת חגי תשרי. היועץ לביטחון לאומי, מאיר בן שבת, המליץ בעבר על סגר "במתכונת ליל הסדר". בתקופה האחרונה יותר ויותר שרים הביעו תמיכה במהלך, אך נתניהו הבהיר היום בביקורו בבית שמש כי לא בטוח שגם בחמישי יתקבלו החלטות.


אלפי בדיקות מיותרות נעשו ביומיים האחרונים ביישובים שמוגדרים אדומים, עקב קריאות ראשי הרשויות לתושבים הבריאים לבוא להיבדק כדי להוריד את אחוזי התחלואה בעיר. בכרוז של עיריית אלעד, מבקשת העירייה מהתושבים הבריאים לבוא להיבדק כדי להפחית את הניקוד של העיר שהוביל אותה להיות אדומה. גם עיריית בני ברק קראה לתושבים הבריאים להיבדק. גורמים במשרד הבריאות אומרים כי מדובר בתופעה חמורה מאוד שיוצרת תמונה מעוותת של הנתונים ומשנה את הסטטיסטיקה, והוסיפו שמדובר בבזבוז משאב לאומי לבדיקות מיותרות.


אחרי שלא הצליחו למנוע חתונות והתקהלויות אסורות, במשטרה מתכוונים לקנוס ב-500 שקלים גם את המשתתפים באירועים - על בסיס התקנות החדשות.

מחזה לא שכיח בבני ברק: שבוע וחצי לקראת ראש השנה, רוב החנויות ברחוב רבי עקיבא סגורות. מוסדות הלימוד הארגוניים יהיו סגורים ממחר, אולם הישיבות ומוסדות התורה ימשיכו לפעול, בהתאם להנחיות הרב קניבסקי.

בהכנת הידיעה השתתפו: גילי כהן, עמיחי שטיין, עקיבא ווייס, ורד פלמן, דניאל אלעזר, רועי ינובסקי וקטי דור