רומן זדורוב
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עד הגנה של זדורוב יפצה בת כיתה של תאיר ראדה

ד"ר חיים סדובסקי ישלם פיצוי של 36 אלף שקלים ללי לחיאני אחרי שטען כי היא הרוצחת האמיתית או שהיא ידעה מי הרוצחת
צח שפיצן
10 בספטמבר 2020
14:22

דוקטור חיים סדובסקי, עד מטעם ההגנה של רומן זדורוב, במשפט רצח תאיר ראדה, ישלם פיצוי של 36 אלף שקלים שקלים לבת כיתתה של ראדה, לי לחיאני, אחרי שהוביל תיאוריית קונספירציה ולפיה היא הרוצחת האמיתית.

לחיאני, כיום בת 26, יוצגה על ידי עורך הדין רון לוינטל, תבעה את סדובסקי לאחר פרסום התיאוריה ברשתות החברתיות. סדובסקי טען כי היא "הרוצחת האמיתית" או שהיא יודעת מי ה"רוצח האמיתי".

השופט מוטי פירר מבית משפט השלום בראשון לציון מצא כי אמירות סדובסקי בצ'אטים שניהל, בהם האמירה כי "אם יכלאו את התובעת ואת חברתה בכלא, יקבלו תוך חמש דקות את הסיפור האמיתי מאחורי הרצח", מהוות לשון הרע. כך גם אמירתו כי "יש נגדן אינסוף ראיות נסיבתיות, והן שקרניות". סדובסקי גם לא הציג ראיות אלה.

עו"ד רון לוינטל

בשיחה שקיים עם אדם נוסף קרא לתובעת ולחברתה "שקרניות", ועל עדותן במשפט אמר כי הן "מספרות סיפור כמו פסיכופתיות מצויות, הן מאוד שרמנטיות והן גורמות לבן אדם להאמין בהן". השופט ביקר את סדובסקי על כך שכתב ספר על הפרשה, יצר סרט תיעודי, וניהל קבוצה של רבע מיליון חברים בפייסבוק, והפיץ שם את "תיאוריית הבנות הרוצחות", בלי ששוחח עם לחיאני פעם אחת, ובלי שבירר את הדברים שפרסם.