תיעוד המעצר של ערן זהבי

מועצת סביון נגד ערן זהבי: תלונות רבות הגיעו על ביתו - לא ניתן להתעלם מזה"

אשתו של זהבי הגיבה למעצר ובפוסט באינסטגרם כתבה: "השוטר בא במטרה לעצור את ערן. מסיבה ענקית לא הייתה פה, הפרה בוטה של הנחיות משרד הבריאות לא הייתה פה, זמר ממש לא היה פה - אולי השכנה פשוט לא אוהבת מזרחית"
הדס גרינברג
12 בספטמבר 2020
11:50
עודכן ב 12:58

ראש המועצה המקומית סביון מוטי לנדאו תקף היום (שבת) את הכדורגלן ערן זהבי: "שוטרים הגיעו פעמים רבות בתקופה האחרונה בעקבות תלונות של שכנים. מבדיקת המועצה, התלונות הגיעו מהסביבה הקרובה והרחוקה לביתו, לא ניתן להתעלם מתלונות חוזרות ונשות אלו".

לנדאו הוסיף כי "החוק וההנחיות לא מבדילים בין ערן זהבי לכל תושב אחר ביישוב. מידת הפרסום אינה מהווה כל הצדקה להפרעה או פגיעה מכל סוג שהיא בקהילה. מועצת סביון תפעל בכל הכלים כנגד אלה שיפעלו בניגוד לחוקים ולהנחיות.

אין צורך להסית את הדיון לסטיגמות או התנכלות אישית על מנת להתחמק מאחריות. תפקידו של ראש המועצה להיות קשוב לתושביו. לא ייתכן שמגיעות תלונות חוזרות ונשנות וראש המועצה לא יפעל בנושא. תפקידו לא לחרוץ את דינו אלא לוודא שהעניין מטופל על ידי הגורמים המקצועים וכך היה. גם מסיבות ואירועים אחרים שהפרו הנחיות או את מנוחת השכנים קיבלו את התערבות המועצה.
המשפט 'קחו אותו כבר מכאן' לא נאמר בשום שלב כמובן".

שי, אשתו של ערן זהבי, הגיבה מוקדם יותר על המעצר של בעלה בפוסט באינסטגרם. "השוטר בא במטרה לעצור את ערן זהבי", כתבה. בהמשך הוסיפה כי "מסיבה ענקית לא הייתה פה, הפרה בוטה של הנחיות משרד הבריאות לא הייתה פה, זמר ממש לא היה פה, אולי השכנה לא אוהבת מזרחית?"

View this post on Instagram

בואו נשים את הדברים על השולחן.. מסיבה ענקית לא היתה פה, הפרה בוטה של הנחיות משרד הבריאות לא היתה פה, זמר ממש לא היה פה. מה שהיה פה זה משפחה ילדים וחברים אנשים שניסו בסך הכל להנות מהרגע, להנות אחד מהשני. זה יפה שכל אחד ממציא וזורק דברים אבל המציאות היא שונה. המציאות היא שאני גרה בבית בסביון כבר חודשיים עוד לפני שערן חזר לארץ, בבית הזה לפנינו היו שני גברים שעשו מסיבות בתשלום ולשכנים כנראה יש טראומה ובצק. מאז שנכנסתי לבית אני מקבלת באהבה גדולה בכל יום שוטר אחר שמגיע אליי וטוען שיש תלונות על רעש חריג, לרוב הרעש החריג זה הילדים שלי שמשחקים בבריכה ובחצר. בתגובה לכך אני מתנצלת בפני השוטר ואומרת לו שאנסה שיהיו קצת יותר בשקט אבל בואו זה ילדים. לרוב מזמינה את השוטרים לשתות משהו או לקחת לדרך עוגה, זאת עבודתם ואני מבינה גם אותם, יש תלונה והם חייבים להגיע. אנחנו אנשים שאוהבים מוזיקה בבית אם זה בבוקר או בכל שעה אחרת זוהי דרך חיינו - לשמוח ולאהוב, וכן המוזיקה היא בגבול הטעם הטוב!! ובעוצמה סבירה לחלוטין! אולי השכנה פשוט לא אוהבת מזרחית? אין ספק שצריך להתחשב בשכנים אבל יש גבול - חיה ותן לחיות! אתמול עלו מים עד נפש אחרי חודשיים של קריאות חוזרות של המשטרה אלינו הגיע שוטר חדש שלא מכיר את ההיסטוריה שלנו עם השכנים והוא בא במטרה לעצור את ערן, בעצם סליחה הוא בא במטרה לעצור את ערן זהבי. דפק בדלת וביקש רק אותו!!! וערן יצא. את השתלשלות העניינים אתם כבר יודעים - בושה לנו ובושה למשטרה. אירוע לא נעים ולא מכבד את אף אחד מהצדדים . למה השוטר הגיע נחוש אתם אומרים? השכנות כמובן התקשרו להתלונן ... כרגיל... זה היה לנו ברור שזה יקרה, והמשטרה לא הגיעה, כנראה הם כבר יודעים שככל הנראה הרעש אינו חריג , אבל השכנות לא ויתרו וכיאה למי שמחוברות לראש המועצה הן הרימו לו טלפון והוא מיד חייג למשטרה שיבואו לעצור את ערן זהבי, אגב הוא גם ליווה אותם באוטו הפרטי שלו אלינו הביתה בשביל לראות את ההצגה הכי טובה בעיר ולתת לעצמו טפיחה על השכם, הוא גם זרק כמה משפטים כמו יאללה שיקחו אותו מפה וזהו. הבן אדם מעולם לא פגש אותנו, לא מכיר אותנו אבל כבר רוצה שנלך מפה. הסטיגמות על כדורגלנים כנראה חוגגות ... לא מאחלת לאף אדם נורמטיבי מפורסם או לא מפורסם שיהיה במצב שהשוטר תופס אותו בבית שלו בחוזקה ומעיף אותו ממקום למקום שהבת שלו תלוי לו על הרגל ובוכה בכי היסטרי. רגעים קשים. אנחנו בבית, הכל בסדר, הטראומה כנראה עדיין תישאר פה קצת גם לנו וגם לילדים אבל מה נשאר לנו לעשות אם לא לאהוב אחד את השני ולאחל לכל עם ישראל בריאות ושנה טובה.

A post shared by ✨ Shay Zahavi ✨ (@shayzahavi) on

זהבי הסבירה בפוסט כי "אני גרה בבית בסביון כבר חודשיים, עוד לפני שערן חזר לארץ, בבית הזה לפנינו היו שני גברים שעשו מסיבות בתשלום ולשכנים כנראה יש טראומה ובצדק. מאז שנכנסתי לבית אני מקבלת באהבה גדולה בכל יום שוטר אחר שמגיע אליי וטוען שיש תלונות על רעש חריג, לרוב הרעש החריג זה הילדים שלי שמשחקים בבריכה ובחצר. אתמול הגיע שוטר חדש שלא מכיר את ההיסטוריה שלנו עם השכנים".

אתמול כדורגלן נבחרת ישראל, ערן זהבי, נעצר במשטרה בחשד שהפריע לשוטר במילוי תפקידו, קילל אותו ואיים עליו. המשטרה הגיעה לביתו בעקבות תלונות של שכנים על רעש שבקע ממסיבה שערך. בתיעוד שפורסם נראה זהבי במהלך המעצר כשהוא צועק לעבר השוטרים: "הביאו ארבעה שוטרים, נגמרו האנסים?". אחת הטענות נגד הכוכב היו כי הוא סירב להזדהות. בחקירתו אמר - ״לא הצגתי תעודת זהות לשוטרים כי הם היו צריכים להכיר אותי".