-

עומאן בירכה על הסכם הנורמליזציה עם בחריין

המדינה מהמפרץ הפרסי ציינה את פתרון שתי המדינות. עומאן הביעה תקווה כי המגמה האסטרטגית החדשה שבחרו חלק ממדינות ערב תהיה "אופק מעשי לעבר כינון השלום המתבסס על סיום הכיבוש הישראלי בשטחים הפלסטיניים"
רועי קייס, משה ברקוביץ' ושמעון מיג'אן
13 בספטמבר 2020
10:22

סולטנות עומאן בירכה היום (ראשון) על הסכם הנורמליזציה בין ישראל לבחריין. המדינה מהמפרץ הפרסי ציינה את פתרון שתי המדינות והביעה תקווה כי המגמה האסטרטגית החדשה שבחרו חלק ממדינות ערב תהיה "אופק מעשי לעבר כינון השלום המתבסס על סיום הכיבוש הישראלי בשטחים הפלסטיניים והקמתה של מדינה פלסטינית עצמאית שבירתה מזרח ירושלים". 

הרב אברהם קופר, המקורב למלך בחריין, סיפר הבוקר בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד כיצד ביסס יחסים עם המלוכה. "שמעתי שיש מקום נורמלי בנושא דת ורציתי לבקר שם. לפני שלוש שנים וחצי הגענו למדינה, ופגשנו את המלך, ובתוך שנה הגיעו לישראל קבוצה של יותר מ-20 אנשי דת מבחריין. ראיתי שבבחריין אנשים שרוצים קשרים עם ישראלים ומקווים שהם יגיעו לבקר", אמר.

האזינו לריאיון עם הרב אברהם קופר

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הכריז שלשום שבחריין תבסס יחסים דיפלומטיים מלאים עם ישראל. הדברים באו בהצהרה משותפת של טראמפ, של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל מלך בחריין חמד בן עיסא אל ח'ליפה. "זו פריצת דרך היסטורית במזרח התיכון", אמר טרמאפ. מלך בחריין וראש הממשלה נתניהו הודו לנשיא ואמרו כי הם מעריכים את מחויבותו לאזור.