-

תכירו את הקול שמבטיח לטראמפ כהונה שנייה

תרזה וולדן, בת 61 מקרוליינה הדרומית, חברה בקבוצת הפייסבוק THE TRUMP ARMY. היא לא מתעניינת במדיניות החוץ, גם לא בהסכם בין ישראל ואיחוד האמירויות. כמו הרבה מהאמריקנים, היא לא ממש מוטרדת מהנושאים האלה. אז מה כן? החיים עצמם
מאיה ראכלין
13 בספטמבר 2020
18:59

תכירו את הקול שמבטיח לטראמפ כהונה שנייה: תרזה וולדן, בת 61 מקרוליינה הדרומית, היא חברה בקבוצת הפייסבוק THE TRUMP ARMY. תרזה לא הצביעה בבחירות משנת 1992, אז היא בחרה קלינטון, אגב. אבל מאז, היא לא מצאה אף פוליטיקאי שבאמת מדבר אליה, על הבעיות שלה והאמונות שלה.

היא לא מתעניינת במדיניות החוץ, גם לא בהסכם בין ישראל ואיחוד האמירויות. כמו הרבה מהאמריקנים, היא לא ממש מוטרדת מהנושאים האלה. אז מה כן? החיים עצמם: "השכנים שלי והנכדים שלי מצאו עבודה. אין לי את המוח של טראמפ, והוא מנסה להגן על האמריקנים ועושה את האסטרטגיה שלו. אבל אני עדיין רואה שהכלכלה נפתחת מחדש". תרזה צודקת, אם נסתכל על המספרים – אפשר לראות ירידה משמעותית במספר האבטלה בזמן הכהונה של טראמפ, עד הקורונה.

תרזה, כמו עשרות מיליוני אמריקנים אחרים, בטוחה שהדרך של טראמפ לטפל במשבר היא הנכונה. אם משהו לא עובד לו – זה רק בגלל שהדמוקרטים חוסמים אותו: "אני לא מכירה אף אחד שמת מקורונה, יש לי משפחה גדולה. אני מכירה כאלה שחלו, ואני מאמינה שרוב האנשים שמתו מזה היו מבוגרים או כאלה עם מחלות אמיתיות אחרות. אני מאמינה שזו דרך אחת שבה הם מנסים לשלוט בנו".

האם טראמפ בדרך ל-4 שנים נוספות בבית הלבן? | האזינו לפרק 5 בהסכת אמריכאן 

אבל זו לא רק הכלכלה. תרזה יודעת שהבחירה שלה בטראמפ היא רגשית, רוחנית אפילו. היא חיה במדינה רפובליקנית, דתית מאד, חלק ממה שמכונה "חגורת התנ"ך", וכן – דת היא חלק משמעותי מהבחירה שלה בקלפי.

אז כן גם השנה היא תצביע לו, בלב שלם. רבים יצביעו לו שוב. אולי הקורונה, המחאות, ועוד מיליון דברים שקרו בזמן הכהונה של טראמפ הזיזו חלק מהקולות - אבל תרזה, ועשרות מיליונים אחרים נשארים נאמנים לנשיא שלהם. כי במשך כל השנים האלה הם רק חיכו למישהו כמוהו.