פרופ' גמזו בהצהרה לתקשורת, אתמול

גמזו רתח על ההתנהלות במסיבת העיתונאים: "מצחיקים, ידעתם על זה יום שלם. למה רק אני לא?"

ממונה הקורונה מתח ביקורת על תנאי השידור בהצהרה אתמול: "איזה מין תנאים אלה בפריים טיים בטלוויזיה, למה לא להביא לי איש צילום? מה אני - קוסם?". צפו
איתי שיקמן
14 בספטמבר 2020
07:56

ממונה הקורונה, הפרופסור רוני גמזו, שנמצא בבידוד, מתח ביקורת על ההתנהלות הלוגיסטית ועל תנאי השידור בהצהרה לתקשורת שמסר אמש (ראשון), לאחר שהממשלה אישרה הטלת סגר כללי למשך שלושה שבועות. בהקלטה, שהתפרסמה היום לראשונה בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, נשמע גמזו כועס על כך שלא ידע על עצם קיום מסיבת העיתונאים, ושנאלץ להופיע בה כשהוא מחזיק את הטלפון שלו ביד: "מצחיקים אתם, פשוט מצחיקים. ידעתם על זה יום שלם, רק אני לא ידעתי".

צפו בדברי גמזו

גמזו גם נשמע אומר לאנשים עמם שוחח: "למה ברגע האחרון? למה לא לסדר לי חצובה? למה לא להביא לי איש צילום, למה? זה פריים טיים טלוויזיה. למה?", קבל גמזו על תנאי השידור.

נציגת משרד הבריאות נשמעת עונה לגמזו: "אנחנו מנסים לעשות הכי טוב שאפשר כרגע". בתשובה גמזו אומר: "כרגע כן, ברור. אבל ידעתם על זה יום שלם, רק אני לא ידעתי. איזה תנאים אלו להופיע בפריים טיים, מה אני - קוסם?".

"לא אוהבים אותי כל כך": האזינו לדיווח בכאן רשת ב

בחלק נוסף נשמע גמזו מתייחס לחוסר האהדה הציבורי כלפיו בשבועות האחרונים: "את חושבת שבאה לי מסיבת העיתונאים הזאת?". על כך נשמעת נציגת משרד הבריאות עונה: "רוני, אנחנו אוהבים לשמוע אותך מדבר". גמזו הוסיף: "את מדברת בשם האנשים שאני הולך לסגור להם את הקניונים והחנויות?" נציגת משרד הבריאות השיבה: "כן, גם בשמם". גמזו: "בשמם? הם לא אוהבים אותי כל כך. פעם, הייתה תקופה".

מטעמו של פרופסור גמזו נמסר בתגובה: "מדובר בתקלת תקשורת נקודתית בין דוברת 'מגן ישראל' לפרופסור גמזו. הודעה על מסיבת העיתונאים נשלחה לו בזמן אך בתוך בליל הווטסאפים שהוא קיבל הוא פשוט לא ראה אותה".