טרייסי ופדיה קדיס
צילום: באדיבות המשפחה

רצח פדיה קדיס: בתה ובן זוגה ירצו 25 שנות מאסר

נוסף על המאסר, אמיר מרמש וטרייסי קדיס, שרצחו את אימה ביוני 2018 ביפו, יפצו את משפחתה בסך של 258 אלף שקלים. גזר הדין התקבל כחלק מהסדר טיעון בין הצדדים
מערכת כאן חדשות
17 בספטמבר 2020
18:11

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל היום (חמישי) את הסדר הטיעון בין הפרקליטות לבין אמיר מרמש וטרייסי קדיס, שהורשעו ברצח פדיה קדיס, אימה של טרייסי, ביוני 2018 ביפו. בית המשפט גזר על שניהם 25 שנות מאסר, ופיצוי משפחת המנוחה בסך של 258 אלף שקלים. 

השניים רצחו את האם ותכננו להעלים את גופתה מכיוון שהתנגדה לקשר ביניהם. מרמש נכנס לבית משפחת קדיס ביום הרצח ושהה עם טרייסי בחדרה עד לשעה 5:30. אז איחלה לו קדיס "בהצלחה", שמה אוזניות ושמעה מוזיקה בווליום גבוה. מרמש דקר את האם שבע פעמים עד שהתמוטטה, ולאחר מכן חזר לחדר הבת ואמר לה - ״גמרתי את הסיפור. מה שרצית היה״. 

בני הזוג אף השתמשו בכרטיס האשראי של הנרצחת וביצעו איתו כמה רכישות. לאחר הרצח השניים התחזו לפדיה ושלחו בשמה מסרונים לבני משפחתה, ובישרו שאין להם מה לדאוג. בתיעוד מדירתה של קדיס נראה מרמש בורח מהמקום בבוקר שלאחר הרצח. ככל הנראה לאחר שבני משפחה הגיעו לדירה. השניים נעצרו זמן קצר לאחר שגופתה של פדיה קדיס בת ה-52 נמצאה בביתה ברחוב אוהב ישראל ביפו.

עורכי הדין שרון דניאלי ואיציק פרץ, שייצגו את מרמש מטעם הסניגוריה הציבורית, מסרו: "אמיר מביע חרטה עמוקה על מעשיו והתוצאה הטרגית. בית משפט קיבל את הסדר הטיעון שעליו הגענו לאחר הליך גישור ארוך ומורכב עם התביעה. ההסדר משקף את התיקון המשמעותי של כתב האישום המקורי, זאת לאור הטיעונים המשפטיים שהצגנו במשפט הזוטא".

עורכי הדין משה סרוגוביץ ומיכל רובינשטיין, שייצגו את טרייסי קדיס מטעם הסניגוריה הציבורית, הוסיפו: "מדובר בטרגדיה משפחתית קשה. טרייסי הודתה בחלקה בפרשה והביעה צער עמוק. ניהלנו הליך ממושך על ההפרות הקשות של זכויותיה של טרייסי בחקירה. בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון שהוצג על ידי הצדדים ונערך בסיוע שופט מגשר. אנו בטוחים שטרייסי תמשיך בהליכי שיקום וטיפול אינטסיבים במסגרת שב"ס, כדי שתוכל להתמודד עם ההשלכות של מעשיה ומצבה הנפשי הקשה".

תגיות:
רצח