מיי אל-בדי מאיחוד האמירויות

מסימני השלום: באיחוד האמירויות לומדים עברית

אחרי שר החוץ בן-זאיד אזרחים בנסיכות שלחו את ברכותיהם לשנה החדשה בעברית
רועי קייס
22 בספטמבר 2020
05:00

נראה שבעקבות הסכם הנורמליזציה עם ישראל, באיחוד האמירויות התחילו ללמוד עברית. אמנם אין שם תשתיות ללימוד השפה כמו בתי ספר ללימוד עברית, ומורים פרטיים לעברית ניתן למנות על יד אחת, אבל בכל זאת ניתן לזהות סימנים להתעניינות בשפה בעקבות החתימה על ההסכם.

ראשון להתנסות בה היה שר החוץ האמירותי עבדאללה בן-זאיד שייצג את ארצו בטקס החתימה בבית הלבן. בערב ראש השנה איחל בן-זאיד בחשבון הטוויטר הרשמי שלו "שנה טובה" בעברית. גם תושבי איחוד האמירויות - עומר בן-מוחמד ומיי אל-בדי צילמו סרטונים בהם איחלו לאזרחי ישראל שנה טובה.

אבל הם לא היחידים. תופיק זכרייא הוא מוסלמי מהודו שעבר לדובאי בשנים האחרונות, שם הוא עובד כשף באחד המלונות בנסיכות. אבל התחביב הגדול שלו הוא קליגרפיה בשפה העברית. האהבה שלו ליהדות החלה בהודו כשהכיר את הסיפור של יהודי קוצ'ין. בשיחה עם כאן חדשות סיפר זכרייא כי החל ללמוד עברית בכוחות עצמו ותוך זמן קצר למד לכתוב בעברית.

זכרייא הוסיף כי לימוד השפה העברית היה פשוט עבורו משום שלמד ערבית, ובשל הדימיון הרב שבין השפות. לשמחתו גילה שיש פחות אותיות בעברית מאשר בערבית. לדבריו, הוא מקווה לבקר בקרוב בישראל.

בתוך כך, אתמול התקיימה שיחת זום של אנשי תקשורת ישראלים עם אנשי תקשורת מאיחוד האמירויות, בחריין, סודאן ואלג'יריה. בשיחה השתתפו גם שר התקשורת יועז הנדל והשר לשיתוף פעולה אזורי אופיר אקוניס. מוחמד אל-חמדי, עורך עיתון א-ראי באיחוד האמירויות אמר בשיחה כי "הדימוי שיש לערבים רבים בראש הוא שהישראלים הורגים פלסטינים". לדבריו, הוא ועיתונאים אחרים רוצים לשנות את הדימוי הזה, אותו טיפח ערוץ אל-ג'זירה במשך שנים.