יוגי

בחירות העורכים - כאן 88 | 23.9.2020

עדכון אחרון - 23.9.2020
מערכת כאן
23 בספטמבר 2020
09:45

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

Iogi - so sad

הוא נכנס לחיינו מאחורי אמנים שונים, המשיך באלבום בכורה (מעולה), באנגלית עבר לאלבום בכורה בעברית, כבש את סיכומי השנה שלנו שנתיים ברציפות ועכשיו הוא חוזר עם סינגל חדש באנגלית. השיר הוא חלק מאוסף בשם Puzzles Vol. 4 של הלייבל התל אביבי Raw Tapes. גם ב-so sad תמצאו את כל מה שאתם ואנחנו אוהבים ביוגי, מתוק אבל צובט בלב, מלוטש ונקי מבחוץ אבל מחוספס מבפנים. שלא יגמר לעולם. 

תומר ישעיהו - טוב לאדם (הגל השני)

הגל השני, אחד הפרויקטים הבולטים של שנת הקורונה כבר סגר את הבאסטה עם אלבום שמאגד את כל 18 היצרות שהופצו. הוא התחיל אי שם סביב פסח תש"פ והסגר הראשון". מעין "קייטנת העתק-הדבק" שבה שלל מוזיקאים משתפים פעולה בשלט רחוק. בכל שבוע יצאו שני שירים חדשים בהובלת אמנים שונים ובהשתתפות מוזיקאים נוספים. והנה שוב חג ושוב סגר והפרויקט רלוונטי מתמיד. אחד השירים הראשונים של הגל השני נולד כשבווטסאפ המשפחתי של יוזם הפרויקט רועי ריק, נשלח טקסט בשבחה של בדידות מאת נשיא המדינה השלישי זלמן שזר. ריק שלח את הטקסט לתומר ישעיהו ולדבריו של ישעיהו הלחן כבר היה חבוי במילים. מאיה בלזיצמן הוסיפה צ'לו, ריק במפוחית ותומר בגיטרה ושירה. 

Django Django - Spirals

רביעיית הארט-רוק הבריטית חוזרת אלינו עם שיר חדש - סנונית ראשונה לקראת אלבום רביעי. כמו תמיד יש שם פזמון מלודי מדבק מלווה בקצב מרים ועטוף בעיבוד סינתיסייזרים פסיכדלי, שהולם את שמו: "ספירלות". את השיר הם כתבו מתוך מחשבה על ההופעה החיה שהם בנו, שזו שאיפה אופטימית מאוד מצידם. אנחנו יכולים רק להשמיע ברדיו, לזמזם איתם ברקע, ולחכות לרגע שנוכל לרקוד איתם פנים מול פנים.

Deep Sea Diver feat Sharon Van Etten - Impossible Weight

היוצרת האמריקאית, ג'סיקה דובסון, שעומדת מאחורי הפרויקט Deep Sea Diver, תמיד הייתה משווה את הכאב שלה לאחרים. מי מאיתנו לא עושה את זה לפעמים? "קשה לי אבל לו קשה יותר" וזה נכון אומרת ג'סיקה אבל אין סיבה שנמעיט בסבל ובכאב שלנו. עבור חלקנו זה כאב שהוא קטן ומזערי אבל עבור אחרים הוא בלתי אפשרי ולכן אין מקום להשוואה. את כל זה היא הכניסה לשיר שכתבה אחרי שצפתה בהופעה של שרון ואן אוטן. ההופעה מילאה אותה השראה ולכן היא גם הזמינה את שרון לשיר בשיר, שרון כפי שכבר הבנתם, הסכימה. 


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים