ראש המוסד יוסי כהן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

דיווח בבחריין: ראש המוסד יוסי כהן ביקר אתמול במדינה

על פי הדיווח, בקבלת הפנים שנערכה לכהן נכחו ראש המודיעין הלאומי הבחרייני וראש מנגנון הביטחון האסטרטגי במדינה. הצדדים דנו באינטרסים משותפים והדגישו את החשיבות של החתימה על הצהרת השלום בין המדינות
רועי קייס
01 באוקטובר 2020
18:42

סוכנות הידיעות הרשמית בבחריין דיווחה היום (חמישי) שראש המוסד יוסי כהן ביקר אתמול במדינה. על פי הדיווח, בקבלת הפנים שנערכה לכהן השתתפו ראש המודיעין הלאומי הבחרייני, ח'ליפה אל-פאדל, וראש מנגנון הביטחון האסטרטגי במדינה, עבד אל-עזיז אל ח'ליפה.

סוכנות הידיעה ציינה כי הצדדים דנו "בנושאים בעלי העניין המשותף והדגישו את חשיבות ההכרזה על התמיכה בשלום שנחתמה בין המדינות. כמו כן, הם דנו בתפקיד שיש למלא כדי לחזק את היציבות, לתת עדיפות לערכי השלום באזור ולפתוח את אפיקי שיתוף הפעולה בין המדינות".

לפני כשבועיים חתמו ישראל ובחריין על הצהרת שלום בין המדינה בטקס שהתקיים בבית הלבן, לצד חתימת הסכם השלום בין איחוד האמירויות וישראל. שתי המדינות סיכמו לקשור קשרים דיפלומטיים מלאים ויפעלו לגבש בשבועות הקרובים הסכמים לשיתוף פעולה בתחומים שונים ופתיחת שגרירויות. 

בתןך כך פרסמו היום ישראל, איחוד האמירויות וארצות הברית הצהרה משותפת בנוגע לפיתוח אסטרטגיה משותפת בתחום האנרגיה. כך דיווחה סוכנות הידיעות של איחוד האמירויות. בהודעה צויין שהמדינות יפעלו למציאת פתרון לאתגרים שעומדים מול העם הפלסטיני באותו הנושא, דרך פיתוח משאבי האנרגיה, טכנולוגיה והתשתיות הרלוונטיות.