-
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חיסוני השפעת לצוותים בבתי החולים יגיעו רק בעוד כחודש

מנהלי בתי החולים תקפו את משרד הבריאות על כך שאינו מעביר את חיסוני השפעת לצוותים הרפואיים, בעיקר לצוותים במחלקות הקורונה. משרד הבריאות הגיב: "בתי חולים שלא נערכו מראש, יוכלו לקבל חיסונים בהתאם למלאי הקיים. המשרד לא דחה ולא ידחה את הבקשה לקבל חיסונים"
קטי דור
01 באוקטובר 2020
20:54

מנהלי בתי החולים תוקפים את משרד הבריאות על כך שאינו מעביר את חיסוני השפעת לצוותים הרפואיים, בעיקר לצוותים במחלקות הקורונה. היום (חמישי) פורסם ב"חדשות הערב" בכאן 11 שמשרד הבריאות הודיע לבתי החולים שיחלק להם החיסונים רק בחודש נובמבר.

בבית החולים איכילוב אומרים שמדובר באבסורד, ודורשים את החיסונים מוקדם יותר. בבתי חולים אחרים מציינים שאם עובדים לא יחושו בטוב, הם ייאלצו להישאר בבית, מה שיעמיס עוד יותר על המערכת. כמה בתי חולים אף מנסים להשיג חיסונים נגד שפעת מחו"ל.

ממשרד הבריאות נמסר: "אותם בתי חולים שלא נערכו מראש, יוכלו לקבל חיסונים בהתאם למלאי הקיים. המשרד לא דחה ולא ידחה את בקשת בתי החולים לקבלת חיסוני השפעת. נכון להיום, לא הגיעו כל החיסונים המיועדים למשרד הבריאות. עם זאת, הגיע משלוח ראשון שמתאים רק לחלק מהאוכלוסייה הוא יחולק בקרוב לפי צרכי בתי החולים השונים".