צילום מסך

מתחושת ניצחון - לתופת: תיעוד נדיר של צוות הקורונה בבית החולים השרון

כבר חצי שנה אנחנו מלווים את צוות בית החולם השרון בפתח תקווה ואת מנהל המחלקה, ד"ר דרור דיקר. מהלחץ של ההתחלה ועד תחושת הניצחון של סגירת המחלקה. בתיעוד הנדיר, שכמותו עדיין לא ראינו, הצוות מדבר על התחושות הקשות מול האובדן היומיומי, איך רוצים לגעת בחולים אבל לא יכולים דרך הכפפות והמיגון ועל ההתלבטות האמיתית אם להישאר או לעזוב
שירלי ברקוביץ'
04 באוקטובר 2020
00:17

כבר חצי שנה שבימאית הסרטים והתחקירים הדוקומנטריים שירלי ברקוביץ' מלווה את הצוות של בית חולים השרון בפתח תקווה ואת מנהל המחלקה ד"ר דרור דיקר - מהלחץ של ההתחלה ועד תחושת הניצחון של סגירת מחלקת קורונה.

כעת, בתיעוד נדיר, הצוות מדבר על התחושות הקשות מול האובדן היומיומי. איך רוצים לגעת בחולים אבל לא יכולים דרך הכפפות והמיגון ועל ההתלבטות האמיתית אם להישאר או לעזוב. אחד מהמאושפזים במחלקה הסגורה הוא מאיר רצון שמצבו התדרדר בפתאומיות מול המצלמות ושנפטר אחר כך בלי אוויר.

בחודש מארס 2020, תחילת התפשטות המגפה,  ד"ר דיקר חזר מביקור קצר בבית אל המחלקה בה מאושפזים 28 חולים בקורונה. אז צפו ועלו השאלות כיצד מטפלים בחולים מבלי לגעת? איך נשמרים מלהידבק? וכיצד שורדים משמרת שאינה נגמרת - שבוע במחלקת הקורונה.

תגיות:
קורונה