הפגנה בירושלים
צילום: ארגון "קריים מיניסטר"

גל המחאות: שלושה מפגינים נעצרו בתל אביב, מפגינה הותקפה בגשר בר אילן

מהמשטרה נמסר כי המפגינים צעדו בתהלוכות בלתי חוקיות ברחבי העיר על צירי תנועה וכבישים, וכי אחת מהמפגינות שנעצרו תקפה שוטר וסירבה לעטות מסכה ולהזדהות. בגשר בר אילן מפגינה הותקפה ופונתה במצב קל לבית החולים
דניאל אלעזר, איתי שיקמן וסולימאן מסוודה
08 באוקטובר 2020
10:00
עודכן ב 00:08

המחאות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו נמשכו גם אמש (חמישי). מפגינה נפצעה קל לאחר שהותקפה ורוססה בגז פלפל בגשר בר אילן ברמת גן. היא פונתה לקבלת טיפול בבית חולים. בתל אביב צעדו מאות מפגינים מכיכר הבימה לכיכר השעון ביפו. מהמשטרה נמסר כי המפגינים צעדו בתהלוכות בלתי חוקיות ברחבי העיר על צירי תנועה וכבישים , תוך שהם מפרים את הסדר הציבורי, דורסים ברגל גסה את הנחיות הקורונה ובכלל זה , צועדים קילומטרים רבים בצפיפות, חלקם ללא עטיית מסכות.

עוד נמסר מהמשטרה כי במהלך התהלוכה בתל אביב נעצרו שלושה מפגינים. באזור רחוב פלורנטין נעצרה מפגינה בשנות ה-20 לחייה, שלטענת המשטרה תקפה שוטר בבעיטות ובאגרוף לפניו תוך כדי התנגדות למעצר, לאחר שהתנגדה לעטות מסכה ולהזדהות. אחד ממארגני ההפגנה קיבל קנס של 1,000 שקלים בשל התקהלות אסורה. המשטרה גם חילקה דוחות על אי עטיית מסכה.

מתנועת "קריים מיניסטר" נמסר בתום תהלוכת ההפגנה בתל אביב: "בלתי נתפס שבמקום להפגין נוכחות בשטח ולהגן על מפגינים, המשטרה הפוליטית והאטומה של אוחנה משקיעה את כל שוטריה ומשאביה בחלוקת דוחות, מעצרי שווא ובמשחקי תופסת עם מפגינים לא אלימים בתל אביב".

בנוסף להפגנות בתל אביב, אתמול הגיעו כ-200 בני אדם לירושלים, לאחר שהחלו לפני כשבוע צעדה מקריית טבעון בצפון. זאת על אף האיסור לצאת מטווח קילומטר מהבית בסגר. ההפגנות התחדשו אחר הצוהריים ואל מול מעונו של ראש הממשלה בירושלים הגיעו כמה עשרות בני אדם.

הפגנות נוספות התקיימו בין היתר ברמת גן, יפו, נהלל, משגב עם, רמת השרון, מול ביתו של השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה בתל אביב וכן בצמתים בצפון ובדרום. עימותים מול תומכים של  נתניהו התפתחו במוקדי מחאה בכפר סבא, חולון ובנס ציונה.

חידוש ההפגנות מגיע על רקע אישור הממשלה אתמול במשאל טלפוני את הארכת תקנות הסמכויות המיוחדת להתמודדות עם הקורונה ובהם הגבלת שהייה במרחב הציבורי והגבלת פעילות, כולל הפגנות, עד ליום שלישי. השרים אישרו את התקנות לשעת חירום, והשר יזהר שי התנגד - חרף לחצים כבדים שהופעלו עליו לתמוך.

שרים מגוש כחול לבן שרצו להצביע נגד ההחלטה שתאפשר את המגבלה על ההפגנות קיבלו הבטחה, לדבריהם, שביום שני המפלגה תתנגד להארכה נוספת אם תהיה ירידה בתחלואה.

לקראת ההצבעה נרשם מתח בכחול לבן ומקורבים לשר שי אמרו כי מופעל עליו לחץ כבד וחריג להצביע בעד המגבלות וכי השר נסער. בכיר במפלגה אמר: "לא נבהלים ממחאות של שרים בודדים, אבל זה לא חכם".