הרב לאו בהלוויית איתן הבר

"השאיר חותם בלב כולם": איתן הבר הובא למנוחות

העיתונאי והפובליציסט שהיה מנהל לשכת רבין הלך לעולמו ביום רביעי בגיל 80. ראש הממשלה לשעבר ברק: "הותיר את עקבותיו הייחודיות על הלאומי, האנושי והאישי של כולנו"
יואב בורוביץ'
13 באוקטובר 2020
10:31

העיתונאי והפובליצסט איתן הבר שהיה ראש לשכתו של ראש הממשלה יצחק רבין הובא הבוקר (שלישי) למנוחות בבית העלמין נחלת יצחק בגבעתיים. הבר הלך לעולמו ביום רביעי בגיל 80. ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, היה בין הסופדים לו ואמר כי היה איש שהשאיר חותם בלב כל מי שנקרה בדרכו.

"איתן היה איש צנוע שנראה כנחבא אל הכלים, בלי מרפקים, בטון מינורי, מעולם לא התלהם, לא הציב תנאים ולא דרש לעצמו דבר ובכל זאת הותיר את עקבותיו הייחודיות על הלאומי, האנושי והאישי של כולנו", אמר  ברק.


ראש הממשלה לשעבר הוסיף וספד: "אינך יכול שלא לתהות מהו סוד הקסם שהביא את איתן לגעת בלבם של רבים כל כך. לקסם שלו היו ארבעה מקורות:  אנושיות כובשת וישירה, הבנה עמוקה ואמיתית של טבע האדם על עוצמותיו וחולשותיו, סקרנות בריאה וזיכרון חד לאנקדוטות המספרות את המהות וכישרון מולד במילים ולכוחן למד הוא לעצב ולברוא ריגושים ועולמות".


הרב הראשי לשעבר ורבה של תל אביב, ישראל מאיר לאו ספד גם הוא: "למרות שיצחק רבין ואיתן הבר היו מרקע שונה לחלוטין, בעיקר פוליטי, הם היו דבוקה אחת, אישיות אחת. הלוואי שנלמד מהם ומהחיבור ביניהם היום".


עורך ידיעות אחרונות, נטע לבנה אמר על הבר שהיה איש ידיעות אחרונות: "איתן הבר היה מודל לחיקוי והשראה לדורות של עיתונאים. הוא היה האיש שהיה שם, בכל הרגעים ההיסטוריים. אגדת עיתונות שהייתה באמת".