שי ניצן

שי ניצן לכאן חדשות: "לא החזקתי אף אחד בגרון"

פרקליט המדינה לשעבר הגיב לטענות כי אילץ את היועץ המשפטי לממשלה להגיש כתבי אישום נגד נתניהו. ניצן קרא למנות פרקליט מדינה קבוע, מפכ"ל למשטרה ומנכ"לים למשרד הממשלה בדחיפות
תמר אלמוג
16 באוקטובר 2020
18:36
עודכן ב 20:37

פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן הגיב הערב (שישי) לטענות כי אילץ את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להגיש כתבי אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. "לא החזקתי אף אחד בגרון, הטענה מופרכת", אמר בריאיון לתמר אלמוג בתוכנית "השבוע" בכאן 11. "יש פה מסע של דה-לגיטימציה ותיאוריות קונספירציה הזויות", הוסיף ניצן.

פרקליט המדינה לשעבר אמר כי יש פגיעה בגופים חיוניים למדינה והתקפות ברורות שנועדו להרוס את שלטון החוק, לדבריו "כל אחד מבין ממי". ניצן הוסיף כי מעולם לא היה מודאג כל כך כמו בחודשים האחרונים לגורל המדינה. ניצן קרא למנות פרקליט מדינה קבוע, מפכ"ל למשטרה ומנכ"לים למשרד הממשלה בדחיפות והוסיף כי "קשה מאוד להתנהל במצב הנוכחי". לדבריו, רצוי שפרקליט המדינה "יגיע מתוך המערכת".

בתוך כך, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט רמז בהחלטתו לסגור את תיק המניות של ראש הממשלה, כי יש לבדוק את הדברים שעלו מהחומרים בזירה אחרת כמו בוועדת חקירה. כך פורסם הערב בכאן 11. היועץ מנדבליט אמר כי התמונה שהתגלתה היא מדאיגה, אך ציין כי הוא בוחן את הדברים רק במישור הפלילי. בעניין פרשת הצוללות צפויה המדינה להגיש את תגובתה לעתירה הדורשת לחקור את התיק. המדינה ביקשה לדחות את מועד התשובה שהיא היתה אמורה להגיש עד אתמול.