נתניהו וגנץ, ארכיון
צילום: אורן בן חקון, פלאש 90

שופטים תמורת צוללות - הדיל בין כחול לבן לליכוד

המפלגות הסכימו להפיל את שתי ההצעות של האופוזיציה להקמת ועדות חקירה
זאב קם
20 באוקטובר 2020
07:43

מחר צפויות מפלגות האופוזיציה להעלות שתי הצעות להקמת ועדות חקירה פרלמנטריות, אליהן מתנגדות הליכוד וכחול לבן. שתי המפלגות הגיעו להסכמה לפיה כל אחת מהן תסייע לשנייה להפיל את ההצעות, כך פורסם הבוקר (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

ההצעה הראשונה היא ועדת חקירה לבדיקת התנהלות מערכת המשפט, אותה הגיש חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' שאליה כחול לבן מתנגדת. ההצעה השנייה היא ועדת חקירה לבדיקת פרשת הצוללות שהוגשה על ידי מרצ ויש עתיד - אליה הליכוד מתנגד.

על פי ההסכם בין שתי המפלגות, כחול לבן תסייע להפיל את ועדת החקירה בנושא הצוללות, והליכוד יסייע להפיל את ועדת החקירה בעניין מערכת המשפט. כך תימנע החרפה של המשבר בין השתיים על רקע ההצעות הנפיצות הללו. בשבוע שעבר אמר יו"ר כחול לבן בני גנץ כי הוא בוחן אפשרות להקים במשרד הביטחון ועדת בדיקה לפרשת הצוללות. 

בחודש שעבר דחתה מליאת הכנסת ברוב גדול את הצעתו של סמוטריץ' להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת ניגודי העניינים של השופטים והפרקליטות, בעקבות תחקיר כאן חדשות בנושא. 47 התנגדו להצעה לעומת שישה תומכים. חברי הכנסת מטעם ש"ס הצביעו נגד ההצעה, אלו של יהדות התורה נעדרו. רוב חברי הליכוד לא נכחו בהצבעה גם כן, למעט חברי הכנסת אריאל קלנר ושלמה קרעי, שהצביעו בעד.